Türkiye yollarında 250 bin Accent

İlk olarak 1994 yılında satışına başlandıktan sonra 1997 yılından itibaren Hyundai Assan İzmit Fabrikası’nda üretilen Accent, Hyundai’nin tüm dünyada en çok tercih edilen modelleri arasında. Bugüne kadar ülkemizde iç pazar için 234 binden fazla Accent üretilirken, 143 binden fazla Accent ise çeşitli ülkelere ihraç edildi. Bugün ülkemizde yerli üretim Accent Era ve ithal Accent Blue modelleri aynı anda satılıyor.

Satışa sunulduğu günden bugüne, geçirdiği 17 yıllık serüvende sürekli artan satışları ise bir ikon haline gelen Hyundai Accent, bu sürede 4 farklı jenerasyonu ile karşımıza çıktı. Türk tüketicisi ile ilk olarak 4’üncü jenarasyonu ile buluşan Accent, daha sonra 1999 yılında yenilenerek 5’inci jenerasyonu ile satışa sunuldu. 2005 yılında ise Türkiye 6’ncı nesil Accent ile tanıştı. Güncel model Accent Blue ise içinde bulunduğumuz yılın Nisan ayında satışa çıktı. Ülkemizde tanıtıldığı ilk günden bugüne kadar 17 yılda satışları kesintisiz devam eden Accent, markanın gelişiminin de en net göstergesi durumunda.

Türkiye’de Accent modelinin yakaladığı başarı ile ilgili konuşan Hyundai Assan Genel Müdürü Ümit Karaarslan; “Bugün ülkemizin en çok tercih edilen otomobillerinden biri olan Accent’in 250 bin adetlik satış adedina ulaşmasının haklı gururunu yaşıyoruz. Gelişerek yenilenen Hyundai markasının geçmişten günümüze almış olduğu mesafenin en açık kanıtı olan Accent, bugün modelin 7’nci nesli Accent Blue ile Hyundai’nin ülkemizdeki yüzü konumunda. Tüm Accent kullanıcılarına markamızı tercih ettikleri için teşekkür eder, ömür boyu müşteri bağlılığı yaratma hedefimiz doğrultusunda yeni Hyundai modelleri ve satış sonrası mükemmel hizmet anlayışımızla sürekli birlikte olmaktan mutluluk duyacağımı belirtmek isterim” dedi.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.