V2 Challenge’da yeni sporcuların mücadelesi kızıştı

Motorsporlarına sporcu kazandırmak amacıyla uygun bütçeli yarışma imkanı sağlayan ve Volkan Işık Akademi tarafından organize edilen V2 Challenge İstanbul’un ikinci yarışı soğuk ve yağmurlu bir havada yapıldı. Sabah ısınma turlarının ardından yapılan sıralama turlarına ıslak pist damgasını vurdu. Geçtiğimiz hafta sonu yapılan ilk yarışın podyumunda yer alan iddialı isimler Can Altınok, Kerim Tar ve Berk Engin, sıralama turları seansına şiddetli yağan yağmur altında çıkınca kendilerine ancak arka sıralarda yer bulabildiler. Yarışa büyük bir heyecan ve hareketlilik katan bu durum, V2 Challenge İstanbul’u izlemeye gelen motorspor severlere keyifli anlar yaşattı. Onuncu sırada başlayıp dört tur atlayarak yarışı ikinci sırada bitiren Kerim Tar 34 puan ile genel klasman birinciliğine yükselirken yarışın birincisi, sıralama turlarının da en hızlısı Demir Uyar oldu. Podyumun son basamağında 15 yaşında özel izinle yarışan Can Toprak Candan yer aldı. Kadın pilotlar klasmanında birinci Çiğdem Bayülgen olurken, ikinci Didem Kargın, üçüncü Elif Coşkun Serim oldu.

3 yarıştan oluşan V2 Challenge İstanbul’un final yarışı 31 Mart Pazar günü yine Körfez Yarış Pisti’nde düzenlenecek. Üç yarış sonunda birinci olan pilotun 6.000 TL, ikincinin 3.000 TL ve üçüncü sırada bitiren pilotun 1.000 TL’lik para ödülünü kazanacağı V2 Challenge İstanbul’un final mücadelesine tüm motorspor severler davetlidir.

V2 Challenge İstanbul yarışına AutoMotorsport, BebeMax, CoolShark, Eczanemizde.com, Flormar, Medline, Netbook.com, Pedburada.com, Sebamed ve Trends.014 destek veriyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.