Volkicar ihracatı tam gaz

Volkan Işık ağustos ayında
Türkmenistan’a gönderilen 11 adedin
ardından Moldova’ya da 10 adet
Volkicar ihraç ettiklerini açıkladı.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Volkicar ihracatı tam gaz!

Türk motorsporları tarihinin uluslararası alanda en başarılı ralli pilotu unvanını taşıyan Volkan Işık, 22 yıllık tecrübesi ile ürettiği Türkiye’nin ilk özgün yarış otomobili VOLKICAR’ı uluslararası marka haline getirme yolunda hızlı ve emin adımlar atıyor. Volkan Işık, ağustos ayında Türkmenistan’a gönderilen 11 adedin ardından Moldova’ya da 10 adet VOLKICAR ihraç ettiklerini açıkladı.
Mayıs ayındaki tanıtımından itibaren VOLKICAR için yurt dışından talep gelmeye başladığını söyleyen Volkan Işık, üretimde önceliğin V1 Challenge’a verildiğini ardından da ilk ihracatın Türkmenistan’a yapıldığını belirtti. VOLKICAR’lara Dominik ve İran gibi çok farklı coğrafyalardan talepler geldiğinin altını çizen Işık, yılda 60 adet VOLKICAR üretmeyi hedeflediklerini ve bugün itibariyle 47 adetlik üretime ulaştıklarını dile getirdi.

Volkan Işık, VOLKICAR ile motorsporlarında bir Türk markası yaratma hedefi ile çıktıkları yolda emin adımlarla ilerlediklerini belirtti. Hala yerli otomobil üretimi tartışmaları devam ederken “Belki otomobil değil ama biz yerli yarış otomobilimizi üretmekle kalmadık ihraç etmeye bile başladık” diyen Işık, VOLKICAR’ı motorsporlarının gelişmiş olduğu ülkelerin yanı sıra bu sporun gelişmediği ülkelere de ihraç etme arzusu ve çabasında olduklarını söyledi.

Motorsporlarının Türkiye’de gerçek bir sektör haline gelebilmesi için öncelikle sporun tabana yayılması gerektiğini ve makul bütçelerle yarışma imkanı sunulması gerektiğini anlatan Volkan Işık, “Yarış pisti sıkıntısı çeken Türkiye’nin ihtiyacı, küçük alanlarda bile yarışabilecek boyutlarda, seyir zevki ve mücadele olarak üst düzeyde yeteneklere sahip yarış otomobilleridir ve biz bunu VOLKICAR ile gerçekleştirdik” dedi.

Geliştirme aşamasında lastikler için Lassa’nın, jantlar için de CMS’nin desteğini alan Volkan Işık, VOLKICAR ile V1 Challenge adında bir şampiyona da düzenlediklerini ve bu sayede motorsporlarını şehir merkezlerine taşıyarak, insanları yarışa değil, yarışı insanların ayaklarını getirdiklerini ve herkesin bu durumdan çok memnun olduğunu söyledi. Işık, VOLKICAR ile birlikte V1 Challenge’ı da ihraç etmeye çalıştığını belirtti.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.