Volvo Car Corporation’ın teknolojik geleceği

Volvo Car Corporation’ın teknolojik geleceği, şirket içerisinde geliştirilen iki strateji üzerine oturuyor:

– Çoğu Volvo modelinin araç büyüklüğüne ve karmaşıklığına bakılmaksızın aynı üretim hattında inşa edilebileceği anlamına gelen ölçeklenebilir bir araç mimarisi.

– Tamamen dört silindirli benzinli ve dizel motorlardan oluşan yeni bir motor serisi.

Şirketin inovasyon programında 8 ileri yeni bir otomatik şanzıman da bulunuyor ve ayrıca yeni kinetik enerji geri kazanım sisteminin de trafiğe açık yollarda testlerine 2011’in kalan günlerinde başlanacak.

Volvo Car Corporation Araştırma ve Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Peter Mertens, “Teknolojik geleceğimizi kendi avucumuzun içine alıyoruz. Gerek yeni mimarimiz gerekse yeni motor serimiz, sürüş dinamiği ve yakıt ekonomisi gibi kritik konularda en zorlu rakiplerimize denk ve hatta onların üzerinde olmamızı sağlayacak,” diyor.

Ölçeklenebilir Platform Mimarisi

Volvo Car Corporation, ürünlerinin birçoğunu kapsayacak yeni bir mimari aracılığıyla, şirketin model gamında ölçek ekonomisi uygulanmasına olanak tanıyacak. Yeni Ölçeklenebilir Platform Mimarisi (Scalable Platform Architecture-SPA); çeşitli platformlar, temek olarak aynı şasi yapısına sahip otomobil grupları, koltuk yapıları, elektrik sistemleri ve güç aktarma organlarını içeriyor.
Bu platformlar, her biri çeşitli sayıda tamamlanmış otomobil modelinden oluşan farklı araç kümeleri için temel oluşturuyorlar. Mevcut model gamında, örneğin, Volvo S60, V60 ve XC60 bir küme oluşturuyor.
Yapılmak istenen şey, aynı bileşik modül ve arayüzlere, ölçeklenebilir sistem ve parçalara dayanan ve esnek bir üretim sistemiyle inşa edilen bir model serisi geliştirmek.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.