Yakıt tüketimiyle inanılmazı başardı

Fabia 1.2 HTP ile yarışa katılan Marek Tribula ve Martin Kadlec ikilisi 100 km’deki 2,78 litrelik tüketim ile Skoda’nın yakıt ekonomisine verdiği önemi de gözler önüne sererken aracın ne denli ekonomik bir araç olduğu birkez daha kanıtlandı. Skoda modellerinin belirlenen mesafeyi en az yakıt miktarıyla geçmesinin amaçlandığı yakıt verimliliği yarışması 30’ncu kez gerçekleştirildi.

Beş Skoda serisinden 59 modelle yarışan takımlar 325,9 kilometrelik uzun rotayı kat ettiler. Bu parkurda yapılan ölçümlerde toplam tüketim, CO2 emisyonu, ortalama hız, gerçek tüketim ve standart tüketim arasındaki fark araştırıldı. Skoda üretiminin gerçekleştirildiği Çek Cumhuriyeti’nden katılan takımlar haricinde Polonya, Slovakya ve Rusya’dan da takımlar yarışa katıldı. Parkura çıkanlar arasında ilk kez fiziksel engelli sürücüler de vardı.

Automotoklub SKODA Mlada Boleslav Yönetim Kurulu Başkanı Josef Palka, ekonomi yarışının üstün Skoda motor teknolojisine bir saygı duruşu olduğunun altını çizerek “Katılımcılar bir kez daha Skoda ile ne kadar ekonomik sürüş yapabileceğini gösterdiler. Engelli katılımcıların performansı özellikle etkileyiciydi.” dedi.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.