Yeni Bentley Continental GTC

Yeni Continental GTC, yaklaşık bir yıl önce tüm dünyanın beğenisine sunulan Continental GT Coupe’den ilham alınarak üretildi. GT’nin imza niteliğindeki özelliklerinden birçoğu yeni Continental GTC’ye işlendi ve ortaya çıkan sonuç; çarpıcı yeni dört kişilik Convertible gövdede, 1950’lerin orijinal R-Type Continental’ine kadar giderek aile mirasını yeniden yorumlayan, ilerici, heykelimsi ve dinamik dış tasarım oldu.

Duyulara hitap eden yeni model daha geniş ize sahip, biraz daha uzun ve daha yüksek bir omuz çizgisine sahip. Omuz çizgisi, otomobilin arkasına doğru yavaşça yükselerek incelerek daha sığ bir cam grafiği ile dinamik bir duruş meydana getiriyor.
Klasik Bentley matris radyatör ızgarası, göz alıcı LED gündüz farlarını da içeren, mücevhere benzeyen ayrıntılara sahip, geleneksel dört farlı formatındaki çarpıcı yeni tasarımı ile çerçeveleniyor.

Otomobilin kaslı ön kaputu, alüminyum Superforming denilen gelişmiş bir üretim işlemi sonucunda üretiliyor. Tek bir alüminyum sac kullanılması sayesinde de hiçbir ek yerine veya kaynağa gerek kalmıyor. Sonuç, geliştirilmiş, el yapımı, estetik bir karoser tasarımı.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.