Yeni bir boyutta sürüş keyfi: MINI Rocketman Conce

Yollarımızdaki araç başına düşen alan zaman geçtikçe azalsa da, MINI otomobillerinde 50 yıldan fazla bir süreden itibaren yeni fikirlerin irdelenmesi, sürüş keyfinin de giderek artmasını sağladı. Bu felsefe MINI Rocketman Concept gibi yenilikçi bir kavramında doğuşunu tetiklemektedir. İlk defa Uluslararası Cenevre Otomobil Fuarında (3 – 13 Mart 2011) dünya çapında tanıtılacak olan konsept otomobilin teknolojisi otomotiv tasarımının geleceğine dikkat çekerken, dış boyutları açısından klasik Mini’yi anımsatır. 3 kapısı ve 3 metreyi biraz aşan boyu ile 3+1 koltuklu MINI Rocketman Concept, markanın temel değerlerini yoğun bir şekilde bir araya toplayarak, geleceğin büyük şehirlerinin hareketli yaşam stillerinin temel gerekliliklerine yanıt verir. Yaratıcı işlevsellik, tatminkâr çeviklik, sıra dışı verimlilik ve karşı konulamaz tasarım, çekici ve geleneksek MINI özelliklerini de barındıran birinci sınıf kompakt otomobil konseptinde bir araya geliyor.

Hem geleneğin bilincinde, hem de yenilikçi olan MINI tasarım ekibi, yolda etkileyici bir şekilde az yer kaplayan, ferah iç mekanı ile övünen bir otomobil vizyonu geliştirdi. MINI Rocketman Concept, bu nedenle markanın klasik meziyetlerini modern bir otomobil konseptine taşır. Herkesin bildiği MINI tasarım özelliklerinin yeni bir yorumunu sunarken, gövdede ve iç mekan tasarımında benzersiz çözümler sunmak için en yeni teknolojiye sahip yapım ve üretim teknolojisini kullanır.

MINI Rocketman Concept’in yenilikçi karakteri, sürüş keyfi ve hafif tasarım ilkelerinin eşsiz uygulaması ve özgün iç mekân tasarımı ile tanımlanabilir. Otomobilin önünde, kapıların çevresinde ve iç mekânda görülebilen karbon yürüyen aksam yapısı, ağırlığı minimuma indiren yapının temeli oluşturuyor. MINI Rocketman Concept, gelişmiş hızlanma kabiliyetini, 100 kilometrede sadece 3 litre ortalama yakıt tüketimi ile birleştirilmesiyle sıradışı verimliliğe ulaşmak için ideal platformu sunuyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.