Yeni Peugeot Boxer Midibüs

Uygun Alt Yapı

Midibüs dönüşümünde baz olarak kullanılan Boxer camlı van 4 tonluk azami yüklü ağırlığa sahip. Böylece 16+1 midibüs dönüşümlerinde sadece Okul Taşıtı olarak değil, yetişkin servisi olarak da geçerli mevzuatlara tam uygunluk gösteriyor.
Yeni Boxer Midibüs’de yüksek yük taşıma kapasitesi ile daha konforlu bir seyahati mümkün kılmak üzere arka süspansiyon yumuşatıldı. Güçlendirilmiş akü ve alternatör, araca entegre edilen ve elektrikle beslenen başta klima olmak üzere, üst yapı donanımının tüm yükünü rahatlıkla karşılayacak kapasite sunuyor.

Geniş İç Hacim ve Fonksiyonellik


Boxer artırılmış iç boyutları ve sınıfının en geniş iç ölçüleri ile 16 yetişkin yolcunun fazlasıyla yeterli diz mesafesine sahip olacağı şekilde ayarlandı. Koridorlu iç mekan tasarımı yolcuların araç içinde rahat bir şekilde yerleşimine olanak sağlıyor. En arka sıra koltuklar üçlü yerleşim sunuyor. Tüm bu konforun yanında güvenliği de elden bırakmayan Boxer’da regülasyona uygun olarak, koridorun sonunda ve tavandan olmak üzere iki adet acil çıkış bulunuyor.


Birinci Sınıf Konfor

Yeni Boxer Midibüs yolcular için gerçek konforu yaşatacak özellikler ile donatıldı. Standart olarak sunulan yüksek performanslı türbin tipi tavan klima en sıcak havalarda bile kabin içinin serin kalmasını sağlarken her bir yolcunun kendi üzerindeki havalandırmadan dağıtılan hava miktarını ayarlamasına olanak sağlıyor. En arka sırada oturan yolcular içinde havalandırma kanalları mevcuttur.
Türbin kanallarına yerleştirilmiş olan dokunmatik düğmelere sahip LED tipi okuma lambaları ve hoparlörler yolcu konforuna katkıda bulunan diğer unsurlar olarak dikkat çekiyor.

Yeni Boxer Midibüs’ün otomatik hale getirilmiş sıkışma önleyici sistemli kayar kapısı sürücü tarafından ön konsoldaki kilitleme butonları ile kontrol ediliyor. Kapıya yerleştirilen güvenlik sistemi kapanma sırasında meydana gelebilecek herhangi bir sıkışma durumunda kapının hareketini hemen terse çevirerek sıkışmayı önlüyor. Yolcuların araca rahat erişimlerini sağlamak üzere kayar kapı altına elektrikli otomatik basamak ilave edildi. Basamak tamamen kapının çalışması ile paralel hareket ediyor.

Direksiyondan kumandalı Radyo/CD çalar ile birlikte türbin tavan kanalları içine yerleştirilmiş hoparlörler sayesinde yolcu bölümünde de müzik dinlenebiliyor. Arka tarafa iletilen ses miktarı sürücü tarafından aracın radyo menüsünden ayarlanabiliyor.

Sürüş Keyfi ve Kullanım Kolaylığı

Yeni Boxer Midibüs yolcuları için en üst düzey konforu sunarken kullanıcılarına da yüksek sürüş keyfi ve kullanım kolaylığı vaadinden de vazgeçmiyor.

Yeni Boxer Midibüs’ün sürücü kabini, binek araçlarda kullanılan malzemelerin seçilmiş olması sebebiyle yüksek kaliteli ve oldukça konforlu. Büyük cam yüzeyleri sayesinde kabin hem çok aydınlık, hem de geniş bir görüş alanı sağlıyor. Ön konsol gelişmiş işlevsellik sunmak üzere tasarlandı. Vites kolunun üzerinde konumlandığı ön konsolda, değişik büyüklüklerde çok sayıda saklama gözü bulunuyor. Ayrıca sürücü kabini üzerindeki eşya rafı çok faydalı bir alan sağlıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.