Yeni Range Rover Evoque

Yeni Range Rover Evoque’da test aşamalarının sonuna gelindi.

En zorlu koşullarda gerçekleştirilecek test milyonlarca kilometreyi içerecek.

Gizli değil: Modaya uygun bir şekilde “kamufle” edilen yeni Range Rover Evoque dünyanın bir çok yerinde görülecek.

Aracın tüm sistemleri ve bileşenleri üzerinde 17.000’in üzerinde test gerçekleştirilecek.

Land Rover,  bu test operasyonunu gizlemiyor. Modaya uygun bir şekilde kamufle edilen on adet prototip, dünyaca ünlü on şehirde tanıtılacak.

Genelde sıradan prototip araçlar göz önünden uzak tutulur, fakat bu on aracın görünmesi hedefleniyor. Modaya uygun olarak kamufle edilen Range Rover Evoque’lar, GPS ile donatılarak, bu on şehrin hangi bölgelerinde olduğunun bulunması amaçlanıyor. Gittiği her şehire “Hello- Merhaba” diyecek olan Range Rover Evoque, uluslararası lansmanını sabırsızlıkla beklediğinin sinyallerini verecek.

Londra, New York, Sao Paulo, Paris, Milano, Madrid, Berlin, Sydney, Şangay ve Moskova yollarında dolaşacak, görenleri kendine hayran bırakacak. Bu şehirlerde gözüken araçlar, dünyanın farklı bölgelerinde yüksek kalite ve dayanıklılığı milyonlarca kilometre test edilen yüzlerce yeni Range Rover Evoque’lardan sadece birkaçı olacak.  ~Aracın geliştirilmesinde görev alan Land Rover mühendisleri, 20 değişik ülkede pit- stop yaparak, Artik çölü, Almanya otobanları ve Tokyo şehir trafiği gibi zorlu koşullarda Range Rover Evoque’u test edecekler. Land Rover ile birlikte çalışan120 tedarikçi, Evoque’un parçaları üzerinde birebir testler gerçekleştirecek ve aracın en küçük parçasına kadar her yerini sınayacaklar.  

Diğer Range Rover modellerinde olduğu gibi, bulunduğu segmenti yeniden tanımlayacak olan yeni Evoque, 2011 yılında satışa sunulacak.

“Geliştirme sürecinin son aşaması, lansmanı yaklaşan araç için çok önemlidir” diyen Land Rover program direktörü Murray Dietsch, “Müşterilerimize en üst kalitede üretilmiş aracı sunabilmek için, deneyimli ve yetenekli ekibimiz büyük bir özveri ile çalışarak, araçları en son noktasına kadar özenle inceleyecek” diyerek sözlerini noktalıyor.

Yeni Range Rover Evoque, bugüne kadar üretilmiş en küçük, en hafif ve en fazla yakıt ekonomisi sağlayan Range Rover modeli olacak ve dünyada 160 ülkeden fazla pazarda satışa sunulacak.

Not: Basın bülteninden
derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.