Zevkinize göre, hem iş ve hem de aile aracı !

” Renault DeZir ile başlattığı yeni tasarım stratejisinin dördüncü aşamasını Renault Frendzy ile tamamladı. Frendzy orijinal ve yenilikçi tasarımı ile Renault’da temel bir faaliyetin, ticari araç dünyasının kapılarını açıyor.” – Laurens van den Acker – Endüstriyel Tasarım Direktörü.

Frendzy, Çok amaçlı arkadaş

Renault çok amaçlı bir aracın tanıtımını yapıyor. Günümüzde, iş hayatı ve özel yaşam artık iç içe geçmiş olduğundan sürüc bir dünyadan diğerine istediği gibi geçiş yapabiliyor ve Frendzy bu gelgitlerde hayatı kolaylaştırıcı arkadaş rolünü oynuyor.
” Frendzy esnek ve çok işlevli kullanım eğilimini ideal şekilde yansıtan harika bir araç. İş için etkin ve modern, aile ile sportif ve sıcak.” – Axel Breun –Konsept ve Show Araçlar Tasarım Direktörü.

Aracın dışında…


Yolcu tarafında, orta direk yok, « klasik » bir kapı ve 37 inçlik büyük bir ekranın dahil olduğu sürgülü bir yan kapı var: Bunlar iş dünyası için. Sürücü tarafında ise, yine orta direk yok ama zıt yönlü açılan iki camlı kapı var: Bu da aile dünyası için. İki farklı dünyada da, yükleme ve araca binme inme kolaylığı garanti ediliyor !

Dış Tasarımcı Deyan Denkov’un belirttiği gibi, “Asimetrik bir karoseri düşünmek aracın ikili kullanım amacını ifade etmenin en mantıklı yoluydu. Başından beri, ticari araçların geleneksel tasarımlarını bir yana bırakmak ve böylelikle bu araçların daha coşkulu, dinamik ve çekici olabileceklerini göstermek istiyordum. Airbus Beluga ve Antonov 224 gibi alışılmadık formlara sahip uçaklar gibi farklı kaynaklardan esinlendim”.

Hafta içinde, Frendzy durma anında olduğu gibi sürüş halindeyken de, büyük dış ekranıyla (“teslimattayım, 5 dakika içinde geliyorum”, elektrik modu veya şarj seviyesi…) gibi yararlı bilgiler veya reklam mesajları verebilen profesyonel ihtiyaçlara uygun bir araç. Hafta sonunda ise, otomobil rahat yolcu koltuğu ve arkadaki büyük banketiyle tam bir aile modeline dönüşüyor. Arzularına göre, çocuklar film izleyebiliyor veya sürücü sırtlığından çıkan dokunmatik tabletle oynayabiliyorlar. Aynı zamanda sürgülü kapıya tespit edilmiş olan panel üzerinde resim de çizebiliyorlar.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.