Can Tolon’dan hattrick

Geçtiğimiz hafta sonu Körfez Pisti, sezonun en heyecanlı yarışına ev sahipliği yaptı. Rekabet, kazalar, ve birincilik mücadelesi yarışa damga vurdu. Can Tolon’a, bu yarışta alacağı 4 puan üçüncü birinciliğini ilan etmesi için yeterliydi ve İzmir’li pilot temposunu buna göre ayarladı.

Koşulan ilk yarış, Körfez Pisti’nde hızını ispatlayan Ayhancan’ın ilk sıradan start alması ile başladı. Ancak başarılı sonuçları özleyen Göksun Erkek, iyi bir start alarak ilk viraja ilk sırada girmeyi başardı. Genç pilot Ayhancan, yaptığı ataklarla yerini ilerleyen turlarda geri aldı. Göksun Erkek yarışı ikinci, son ana kadar birincilik şansını kovalayan Burak Çukurova ise yarışı üçüncü sırada bitirdi. Yağız Avcı’nın altıncı olduğu yarışta, Can Tolon yedinci sırada finiş gördü.

1447072320_NZL_9604Günün galibi Göksun Erkek
İkinci yarış sıralamalarda ilk 12 sırada yer alan pilotların ters dizilimi ile başladı. Kocaeli’nde ev sahibi olan ekranların sevilen ismi Ümit Erdim ilk sırada ikinci yarışa başladı. İlk yarışın galibi Ayhancan Güven rakiplerini geride bırakarak üst sıralara çıksa da rakibi ile yaşadığı temas sonucu yol dışına çıkarak yarışı onuncu sırada tamamlayabildi. Can Tolon’un ataklarına karşı defans yapan Erdim yarışı uzun süre lider götürdü. Son turlara yaklaşırken Kadir Akça ile yaşadığı temas sonucu Ümit Erdim yarış dışı kaldı ve Can Tolon yarışın galibi oldu. Göksun Erkek ikinci yarışta ayaklarını gazdan kaldırmayan ve sürekli temas yaşayan pilotların arasından sıyrıldı ve yarışı dördüncü, günü ise birinci sırada bitirdi.

Altı yarıştan oluşan Lassa V1 2015 sezonu sonunda altın, gümüş ve bronz VOLKICAR kupalarının sahipleri belli olmuş oldu. Can Tolon 92 puanla sezonu kapatırken, Burak Çukurova 73, Yağız Avcı ise 71 puan ile kupaların sahipleri oldular.

Tüm klasmanlarda birinciler belli oldu
Eşit şartlarda mücadeleyi seven pilotların tercihi olan Lassa V1’de 40 yaş üstü master cup ve 23 yaş altı genç pilotların klasmanı da belli oldu. Master Cup’da Özgür Gür birinci, Burak Ertem ikinci ve Önder Erdem üçüncü oldu. Geleceğin şampiyonları yıldız pilot adaylarından Ayhancan Güven birinci, Toprak Candan ikinci, Ali Türkkan ise üçüncü oldu.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.