Motosiklet Vespa buluşması

Binlerce Vespa tutkunu Hırvatistan’da
Dünyanın en büyük Vespa buluşması Vespa World Days 2015, Biograd’da binlerce Vespa hayranını bir araya getirdi.

Vespa World Days 2015, geçtiğimiz ay, Hırvatistan’ın Biograd kentinin merkezindeki Vespa Köyü’nde gerçekleşti. Dört gün süren etkinlikte binlerce Vespa sürücüsü, Hırvatistan’ın Adriyatik denizine bakan güzel şehrinde bir araya geldi.

Tarihin en büyük Vespa buluşması Vespa World Days’te sürücüler, Adriyatik kıyısında gezintilere katıldı. Aralıksız düzenlenen partilerde Vespa anıları paylaşıldı. Buluşmaya katılan sürücüler Biograd’a gelene kadar uğradıkları durakları, Seyahat Defterleri’ne geçirdikleri fotoğraf ve posta pulları ile belgeledi. Buluşmaya dünya çapındaki 25 ülkeden 2 binden fazla Piaggio Group bayisi ve Vespa Kulüp üyeleri katıldı. Program dahilinde Zadar’daki nadir bulunan özel Vespa koleksiyonlarının sergilendiği Vespa Müzesi de ziyaret edildi.

18 milyon kişi Vespa kullanıyor
Dünya çapında 18 milyondan fazla Vespa sürücüsü, beş kıtada milyonlarca Vespa meraklısı bulunuyor. Vespa World Days, modası hiç geçmeyen Vespa efsanesinin sonuna kadar kutlandığı geleneksel bir etkinlik. Dünyanın en beğenilen scooter’ının tüm hayranları içinse yılın en önemli günü, dünyadaki en önemli Vespa yarışmasının düzenlendiği Vespa World Days.
Vespa, her gün seyahat eden sürücüler için kolay ve şık bir araç olmanın ötesine geçerek, nesillerden nesillere aktarılan ve sevilen, gerçek anlamda küresel bir marka haline gelmiş durumda.

70 yıldır efsane
Vespa piyasaya sürülür sürülmez sevenleri bir araya geldi. İlk Vespa’nın üretildiği 1946 yılında bile çok sayıda Vespa sürücüsü, bu tutkularını paylaşmak istedi; İtalya’da ve yurtdışında ilk Vespa Kulüpleri bu tarihte kuruldu. Günümüzde Vespa Dünya Kulübü ile ilişkili 56 Ulusal Vespa Kulübü ve 780’den fazla kayıtlı yerel Vespa Kulübü bulunuyor. Bu kulüplerin dünya çapındaki üye sayısı 67 binden fazla. Geçen yıl sadece İtalya’daki Vespa hayranları için 100’den fazla yarışma düzenlendi. 2014 yılında Mantova’da düzenlenen Dünya Vespa Günleri’ne Avrupa’nın dört bir yanından, Arjantin, Brezilya, İsrail, ABD, Ürdün ve Kuveyt gibi dünyanın çeşitli ülkelerinden 10 binden fazla Vespa geldi.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.