208 TYPE R5: Yola çıktı!

Fransa’nın güney doğusunda Riboux’daki toprak pistte 207 Super 2000’in halefi Peugeot 208 Type R5, Bryan Bouffier – Xavier Panseri ikilisinin pilotajında dört test günü geçirdi.

Peugeot Sport Müşteri Yarışları Teknik Sorumlusu Alexis Avril “Bu ilk test aşmış olduğumuz temel bir etaptı” diyor ve ekliyor “fakat hala yapacak çok iş var. Bundan böyle geliştirme sürecinin bir başka fazına geçiyoruz, öncelikle otomobilin güvenilirliğini onaylamak ve daha sonra da saf performans üzerinde çalışmak için ardı ardına test sürüşleri yapma aşaması. Çalışma planlamasında aracın ticarileştirilmesine kadar toprakta 10.000 km den fazla test sürüşü ve yarış öngörülüyor.

Bu ilk seans için, kasayı onaylamak amacıyla mantıksal olarak toprakta test sürüşü yapmayı tercih ettik. İki yol yüzeyi arasında çok ortak parça var ve dolayısıyla aracın sağlamlığını en zorlu koşullarda yani toprakta kontrol etmek mantıklı olacaktı.

İkinci aşamada geliştirilmeleri doğrudan Peugeot Sport tarafından yapılan iki ana performans faktörü olan yürüyen aksamın ve turbo motorun ayarlarına odaklanacağız”.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.