Aston Martin Virage İstanbul’da

Hepsi birbirinden farklı karakterlerde ama hepsi aynı benzersiz ruh ve lükse sahip, sınıfının lideri otomobilleri üreten Aston Martin, Yeni Virage ile spor GT serisini tamamlıyor. Yeni Virage, Aston Martin DNA’sıyla tutarlı bir şekilde, sahibine daha güçlü ve daha kişisel bir spor otomobil karakteri sunuyor. DB9 ve DBS modelleri arasında konumlandırılan Aston Martin Virage, ilk kez 1 Mart 2011’de Cenevre Motor Show’da tanıtıldı.

Güzel, dinamik ve prestijli Virage, sınırsız spor otomobil performansını lüks, konfor ve ince ayrıntılarla birleştiriyor. Ön orta konuma yerleştirilmiş V12 motorun gücü, muhteşem bir performans sunuyor. Buna otomobilin özünü oluşturan çeviklik ve mükemmel ağırlık dağılımı da eklenince, gerçek spor otomobil performansı ile Aston Martin’in temsil ettiği lüks arasındaki ideal denge ortaya çıkıyor.

Aston Martin Virage, dayanıklı bir zarafete sahip DB9 ile safkan sportif olan DBS arasında duruyor. Hem lüks, hem de abartısız olmayı başaran Virage, üstün bir performans sunuyor.

Aston Martin Virage 6,0 litre V12 motoru ile 6.500 devirde 490 bg (365 kW / 497 ps) güç ve 5.750 devirde 570 Nm (420 lb ft) tork üretiyor. 0-100 km hızlanması ise yalnızca 4,6 saniye sürüyor. Bu motoru, karbon fiber destekli şaftı sayesinde enine dingil üzerine monte edilen ve mükemmel 50:50 ağırlık dengesini sağlayan altı vitesli bir Touchtronic II otomatik şanzıman tamamlıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.