Autoshow 2014 TÜYAP’ta

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD), 1990’lı yılların başından bu yana otomotiv sektörünün Türkiye’ye sağladığı katma değeri artıracak çalışmaları destekleyerek, çok önemli bir misyonu yerine getiriyor. Bugüne kadar 1 milyon 600 bin metrekare alanda, 7.3 milyonu aşan ziyaretçiyi sektörün markalarıyla bir araya getirdi.

ODD’nin 29 Mart 2013 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında, otomotiv sektörünün Türkiye’deki en önemli buluşması olan ve 2 yılda bir İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Otomobil Fuarı, Autoshow 2014’ün 30 Ekim – 9 Kasım 2014 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenmesine karar verildi.

2012 yılında yine Tüyap’ta düzenlenen fuar, “Sektörün Güç Gösterisi” sloganıyla lanse edilmişti. Bu slogana uygun olarak da 42 markanın 500’e yakın modeli ilk kez bir arada sergilenmiş, toplam 4 markanın dünya, 1 markanın Avrupa ve 31 markanın Türkiye lansmanı gerçekleştirilmişti. Toplam 12 salonda 50 bin metrekare alanda düzenlenen böylesine önemli bir güç gösterisine de otomobilseverler yoğun bir ilgi göstermişler ve toplam 576 bin 304 kişi fuar alanını ziyaret etmişti.

İstanbul Autoshow her 2 yılda bir otomobil severlerin merak ettikleri, tüm otomobil markalarını aynı anda yakından inceleyebildikleri, dokunabildikleri; tutkunu oldukları markalarla yakın ilişki kurabildikleri çok önemli bir buluşma noktası. Fuar aynı zamanda sektör mensuplarının aynı çatı altında bir araya geldikleri ve müşterilerini ağırlayabildikleri, onlarla birebir iletişim kurabildikleri eşsiz bir ortam yaratıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.