BD oto’nun elektrikli araçları

BD Otomotiv’in Türkiye’deki ilk müşterileri TNT Express, Aras Kargo ve Alman kökenli lojistik firması Kühne+Nagel oldu.

BD Otomotiv, 2,5m3 ile 17m3 arasında farklı hacimlere sahip Fiorino, Scudo, Ducato, Kangoo ve Trafic modellerinin koltuklu ve kargo versiyonlarını elektrikli olarak satışa sunmaya başladı. Söz konusu araçlar 110 ile 200 km arasında değişen menzillere sahipler.
Türkiye ve Avrupa’nın metropol şehirlerinde “Ulaşımın Elektriklendirilmesi” konusuna odaklanan BD Otomotiv, elektrikli araçların yaygınlaşması ile konvansiyonel araçların karbon salınımından kaynaklanan çevre kirliliğini azaltmayı hedeflerken, düşük elektrik tüketimi sayesinde de müşterilerinin yakıt giderlerinden tasarruf etmesini sağlıyor.

İlk olarak Türkiye’de özel ve kamu kurumlarına hizmet vermeye başlayan BD Otomotiv, müşterilerinin araç parklarına ve İstanbul genelinde alış veriş merkezleri, park alanları gibi ortak alanlara kurduğu hızlı ve normal şarj istasyonları sayesinde, elektrikli araçların günün her saatinde bu noktalardan rahatlıkla şarj edilebilmesini sağlıyor. Üstelik bu hizmeti de müşterilerine ücretsiz olarak sunuyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.