Castrol Ford Team Türkiye’nin gençleri

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 7’nci rallisi Hitit Rallisi, 25-26 Ağustos tarihlerinde koşuldu. Samsun’da gerçekleştirilen ilk ulusal ralli olma özelliğini taşıyan rallinin ilk gününde 4, ikinci gününde de 6 olmak üzere toplam 10 etap koşuldu. Sembolik startı ulu önder Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Milli Mücadele’nin ilk meşalesini yakmak üzere Samsun’a ayak bastığı noktada yapılan Hitit Rallisi’nde üç aracını ilk 8 sırada finişe ulaştıran Castrol Ford Team Türkiye, 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası Takımlar Şampiyonluğu liderliğini sürdürdü. Ralliyi ikinci sırada tamamlayan Murat Bostancı bu sonuçla 2012 Genç Pilotlar Birinciliği’ni garanti ederken ralliyi 8’inci sırada tamamlayan Orhan Avcıoğlu ise 2012 İki Çeker Birinciliği’ni kesinleştirmiş oldu.

Heyecan fırtınası ilk gün zirvedeydi

Samsunlular, ilk gün koşulan dört etapta yaşanan mücadele ile kentlerinde ilk kez koşulan ulusal ralli heyecanını ve keyfini dolu dolu yaşadılar. İlk günün dört etabının üçünde en iyi zamana imza atan Castrol Ford Team Türkiye pilotlarından Murat Bostancı, co-pilotu Onur Vatansever ile birlikte günü lider tamamladı. Yüksek tempoları ile yarışan diğer ekiplerden bir hayli zaman farkıyla uzaklaşan ilk üç pilottan Yağız Avcı ise co-pilotu Bahadır Gücenmez ile bir şampiyona yakışır performansını sürdürdü. Takımın genç ekipleri Orhan Avcıoğlu-Burçin Korkmaz ve Emre Yurdakul-Burak Erdener ikilileri, sezon boyunca gösterdikleri performansı Samsun’da da sergilediler.

İkinci güne lider başlayan Murat Bostancı, ikincilikle elde edeceği gençler birinciliğinin bilinciyle Fiesta S2000 otomobilini hızlı ve dengeli sürüşüyle finişe ulaştırdı ve 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda da 3’üncülüğe yükseldi. İkinci günün ikinci etabında yoldan çıkarak yarış dışı kalan 2012 Türkiye Ralli Şampiyonası lideri Yağız Avcı, muhtemel şampiyonluğunu sezonun son yarışı Yeşil Bursa Rallisi’ne erteledi.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.