Chevrolet 100. Yaşını Kutluyor

21-23 Eylül 2011, Bern- Louis Chevrolet’nin doğum yeri olan Bern (İsviçre)’de yapılan 100. yıl kutlamaları çerçevesinde artık klasik statüsünde olan Chevrolet modelleriyle tarihi yerlerde deneme sürüşlerinin yanı sıra, yeni modeller Chevrolet Volt, Camaro, Cruze Hatchback ve Yeni Aveo 1.3 dizel ile de performans sürüşleri gerçekleştirildi.

Tanıtımı yapılan yeni modeller arasında; efsanevi Chevrolet izlerini taşıyan Camaro, “Yılın Çevreci Otomobili” ödülünü alan elektrikli Volt, 1.3 dizel modeli ile Ekim ayında Türkiye’ye gelecek olan Yeni Aveo ile Chevrolet Cruze’un 2012 yılı ilk çeyreğinde pazara sunulacak hatchback ve sedan 2.0 dizel modelleri de yer aldı.

100. yıl kutlamasının gururunu taşıdıklarını söyleyen Chevrolet Türkiye Genel Müdürü Tolga Atmaca, “100 yıllık deneyim ve birikimin gücünü arkasına alarak, birbirinden farklı birçok otomobili üreten Chevrolet olarak, gelecek zamanlarda da ikonik ve yenilikçi otomobiller üretmeye devam edeceğiz. Tüketicinin özel istek ve beklentilerine paralel olarak geliştirilen modellerin yanı sıra, günümüzün vazgeçilmezi olan çevre dostu otomobiller geliştirmeyi sürdüreceğiz. 2011 yılı, sadece 100. yılımızı kutladığımız özel bir yıl değil. Bu yıl aynı zamanda Türkiye ve Avrupa’da pekçok yeni modelin lansmanını gerçekleştirdiğimiz bir yıl” dedi.

Chevrolet’nin Türkiye’deki satış hacminin genişlemesine değinen Atmaca, “2007’den bu yana hızlı büyümemizi sürdürüyoruz. Gelmiş ve gelecek yeni modeller ile hedefimiz, Chevrolet’yi daha üst pozisyonlara taşımaktır” dedi.

B segmentinin en iddialı oyuncusu Aveo, şimdi de 1.3 dizel motor seçeneğiyle Ekim ayında Türkiye’de…

Chevrolet’nin bu sınıftaki ilk dizel otomobili olan ve 75-95 beygir motor alternatifleriyle müşterilerle buluşacak olan Chevrolet Aveo, 100 km’deki 3.7 litre yakıt tüketimiyle, Avrupa’nın en ekonomik, sedan aracı olma özelliğine sahip. Bu otomobille gelen bir diğer standart özellik ise, Start/Stop teknolojisidir.


Euro NCAP’ten 5 yıldızÜstün güvenlik standartları ile Euro NCAP güvenlik testinden en yüksek değerlendirme olan 5 yıldızı alan Yeni Chevrolet Aveo modelinde tüm detaylar düşünülerek en üstün güvenlik özellikleri tüm modellerde standart olacak şekilde sunuluyor. Tüm modellerde 8 hava yastığı (sürücü, yolcu, yan ve perde hava yastıkları), Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC), Yokuşta Kalkış Desteği, ABS+EBD Destekli Fren Sistemi, Elektronik Çekiş Kontrolü (TC), Hız Sabitleme Özelliği (Cruise Control), ISOFIX çocuk koltuğu bağlantı sistemleri ve yolunuzu aydınlatması için belirlenen bir süre boyunca açık kalabilen follow-me-home (eve kadar takip et) far sistemi de standart olarak sunuluyor. Üstelik Yeni Chevrolet Aveo yekpare şasi yapısı ile sınıfının en sağlam gövde yapısına sahip otomobilidir. Chevrolet Aveo, Euro NCAP değerlendirmelerine göre özellikle yetişkin ve çocuk koruması, güvenlik destek kategorilerinde kendi segmentinin en yüksek derecelerini alarak rekor kırmıştır.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.