Continental Scandinavia 2 Kış Lastiği Serisi

Continental’in geliştirdiği ve ticari gurubun yüksek performans kış lastiği olan Continental Scandinavia 2 kış lastikleri, yoğun/ sık profil geometrileri, yumuşak taban hamur karışımı ve yeni mikro diş tasarımları ile zorlu kış koşullarının üstesinden kolayca geliyor.

Continental şimdi de Scandinavia 2 lastik serisini beş yeni ebat ile daha da genişletiyor. Kamyon direksiyon aksı için üretilen yeni ebatlar 315/70 R 22.5 XL, 315/60 R 22.5 XL ve 355/50 R 22.5 XL, önümüzdeki dönemde daha fazla kullanılmaya başlanacak olan yeni araçların ergonomisi ve Euro 6 motorlarının extra ağırlıklarının ön akslara daha fazla yük bindireceği gerçeğinden hareketle üretiliyor. Böylece 355/50 R.22.5 XL ebadında yeni Continental HSW2 Scandinavia, 8 ton aks yüküne kadar kullanılabiliyor. Üç XL varyantı tahrik aksı için 295/60 R 22.5 ve 315/60 R 22.5 ebadında iki yeni düşük kesitli lastiklerle tamamlanıyor.

Yeni Scandinavia 2 serisinin direksiyon aksı lastikleri, uzunlamasına ve çapraz kanallar ile yivlerden oluşan yenilikçi profil tasarımlarıyla farklı yol yüzeylerinde en uygun yol temasını sağlıyor. Lastiklerin geliştirilmiş yumuşak taban yüzey karışımları, buzda ve sertleşmiş karda mükemmel bir kavrama sağlarken geniş sırt olukları da viraj alışlarda ortaya çıkan çapraz güçlere karşı mukavemet sağlıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.