Formula 1 severler D-Smart’ta buluşacak

Formula 1’de sezonun ikinci yarışı bu hafta sonu Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’daki Sepang pistinde yapılacak. Avustralya’da yapılan ilk yarışta, yarışa yedinci sıradan başlayan Lotus pilotu ve 2007’nin dünya şampiyonu Kimi Raikkonen, iki pit-stop yaparak yarışı kazanmıştı. FERRARI’nin çifte dünya şampiyonu Fernando Alonso ikinci, yarışa en ön sırada başlayan son üç yılın dünya şampiyonu Red Bull pilotu Sebastian Vettel ise üçüncü sırayı almıştı.

Malezya’da, Red Bull, FERRARI ve Lotus arasında büyük çekişme yaşanacak

Yarışın Avustralya’daki ilk ayağında, Lotus hızı ve lastik kullanımı, FERRARI ve Mercedes ise geçen senenin üzerindeki performansları ile dikkat çekerken; son şampiyon Red Bull ve McLaren takımları hayal kırıklığı yaşamıştı. Malezya’da, özellikle Red Bull, FERRARI ve Lotus arasında büyük bir çekişmenin yaşanması bekleniyor.

Sezonun ikinci yarışına Sepang pisti ev sahipliği yapacak

Sezonun ikinci yarışına, geniş virajları, uzun düzlükleri ve değişken hava durumuyla her zaman heyecanlı mücadelelere sahne olan Sepang pisti ev sahipliği yapacak. 1999’dan bu yana F1 takviminde yer alan Malezya’daki yarış 56 tur sürecek. Yarışın günü Sepang’daki hava tahmininin yağmurlu olması da, yarışın sürprizlere açık olacağını gösteriyor.

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın keyfini Smart Spor’da çıkarın!

Sezonun ikinci yarışı Malezya GP’sinin antrenman seansı 23 Mart Cumartesi günü 07.00’de, sıralama turları 23 Mart Cumartesi saat 10.00’da, büyük yarış ise 24 Mart Pazar günü 10.00’dan itibaren HD kalitesiyle D-Smart 77. Kanal Smart Spor ve Smart Spor HD’den canlı olarak yayınlanacak.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.