General Motors’tan Opel’e Tam Destek…

Yürütme Kurulu, 10 yıllık stratejisi DRIVE!2022’deki ilerlemeleri ve zorlu Avrupa otomotiv ortamı hakkındaki bilgileri ilk elden almak için Almanya’yı seçti. Kurul aynı zamanda bu fırsatı ekonomistler, sendikacılar ve politikacılarla bir araya gelmek için kullandı.

Akerson’un yanında, Opel CEO’su Dr. Karl-Thomas Neumann, Denetim Kurulu Başkanı Steve Girsky ve İş Konseyi Başkanı Dr. Wolfgang Schäfer-Klug da Rüsselsheim’da bugün düzenlenen basın konferansında konuştular. Yürütme Kurulu, Hesse Eyalet Başbakanı Volker Bouffier, Amerika Büyükelçisi Phil Murphy ve ziyaretçilerin imzaları için kentin Ziyaretçi Defterini de getiren Rüsselsheim Belediye Başkanı Patrick Burghardt’tan oluşan onur konuklarını karşıladı.

Adam Opel AG CEO’su Dr. Karl-Thomas Neumann, GM Yürütme Kurulunu konuk etmenin Opel için büyük onur olduğunu vurgulayarak GM Kurulunun, Opel’in 10 yıllık planı olan DRIVE!2022’ e destek vereceğini açıkça dile getirdi. Opel, 23 yeni model ve 13 yeni güç aktarım sistemini 2016’ya kadar tanıtıcağını da belirtti.

Opel Denetim Kurulu Başkanı Steve Girsky ise Yürütme Kurulunun dayanışmasını ve desteğini vurgulamak için bulunduğunu, Opel’in 1929’dan bu yana GM’nin bir parçası olduğunu ve bu ortaklığın önceki zamanlara kıyasla daha güçlü olduğunu söyledi.

Basın konferansından sonra, Dan Akerson Opel’e ait olan Friedrich-Lutzmann-Ring’te Adam Opel Haus’un önüne yerleştirilecek olan Berlin Duvarının parçasını göstererek Duvar parçasının kurumsal kültürlerinin bir sembolü olduğunu söylemesinin ardından CEO Dr. Karl-Thomas Neumann Opel’in tarihinde yeni bir sayfa açtığını ,farklı kültürler arasındaki duvarları yıktığını belirtti.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.