Hafif ticari araçlar pazarı hareketlendi

DOD Genel Müdürü İlhami Eksin, bu araçların ikinci el pazarında ilgi gördüğünü belirterek “Geçmiş dönemlerde ticariden binek otomobile dönüşümler sebebi ile satış adetleri tavan yapmış olan Corsa, Palio, Fiesta Combi / Panelvan araçlar, vergi mevzuatındaki değişim sonucunda yerini Bipper, Fiorino ve Nemo gibi küçük koltuklu dizel araçlara bıraktı. Bu segment aynı zamanda kobilerin ve küçük esnafın hafta içi iş, hafta sonu da aile otomobili olmuş, modellerin geçmişte Türkiye’de Kartal ve Toros SW kullanan kitleye de hitap etmesi için yarı camlı panelvan ile 5 koltuklu versiyonları dahi satışa sunulmuştur” açıklamasında bulundu.

Gerek Caddy, Doblo, Transit Connect, gerekse Bipper, Nemo ve Fiorino modellerindeki talep artışı ve kullanıcı profilindeki çeşitlilik sonucunda araçların dizel otomatik versiyonları da piyasaya sürüldüğünü hatırlatan Eksin “Düşük kullanım maliyetleri, kompact yapıları ve sevimli tasarımları ile yüksek satış hacimlerine ulaşılmışlardır. Sıfır araç satışındaki bu artışı ikinci eldeki talep yoğunluğu da desteklemiştir. Yoğun talep, araçların ikinci el değerlerini de yükseltmiştir. “ dedi.

LT, Master, Transit segmentinde ikinci elde aranan ve en çok satılan panelvan araçlar arasında yer aldığını açıklayan Eksin sözlerine şöyle devam etti;

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.