Hyundai modelleri ödüle doymuyor

J.D. Power’ın son 16 yıldır gerçekleştirdiği APEAL (Automotive Performance, Execution And Layout – Otomotivde Performans, Uygulama ve Teknik) araştırmasında, araçlar toplam 1000 puan üzerinden performans, donanım ve tasarım gibi konularda değerlendiriliyor. Lüks Premium Sedan Segmentinde toplam 900 puan alarak rakiplerini bu yıl geride bırakan Equus, juri üyelerinden etkileyici tasarımı, zengin donanım listesi ve yüksek performansı için en yüksek notları alarak öne çıktı. Aynı değerlendirmede kompakt sedan segmentinde yer alan Elantra ise 816 puan alarak, 818 puanlı liderden sadece iki puan farkla ikinci oldu.

Hyundai’nin orta sınıftaki sedanı Sonata ise Amerika’da faaliyet gösteren global derecelendirme kuruluşu Strategic Vision’ın her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği TQI (Total Quality Index – Toplam Kalite Endeksi) araştırmasının bu yılki sonuçlarına göre birinci seçildi. Otomobilin kalitesi ile birlikte yeni kullanıcılar üzerindeki duygusal etkisinin de değerlendirildiği araştırmada Hyundai Sonata segmentindeki birçok iddialı Amerikalı, Avrupalı ve Japon rakibinin önüne geçti.

Bağımsız bir kuruluş olan Strategic Vision’ın Başkanı Alexander Edwards, Hyundai’nin başarısı ile ilgili yaptığı konuşmada “Araştırmalarımız sonucunda aracı kullananların duygusal bir bağ kurduğunu gördük. Sonata, üstün yenilikleri ve beklentileri fazlasıyla karşılayan özelliklerinin yanı sıra yüksek kalitesiyle de değerlendirmedeki rakip otomobillerin arasından sıyrılarak segmentinin en kaliteli aracı ödülünü almaya hak kazandı” dedi.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.