Keremcem Shell Fuelsave ile tasarruf maratonu

Ünlü sanatçı Keremcem, Shell FuelSave ile #TasarrufMaratonu projesi kapsamında; Ankara, Eskişehir ve İstanbul’da tüketiciler ile buluşarak, lastiklerin basıncını sık sık kontrol etmek ve bagajda gereksiz eşyalar bulundurmamak gibi sürüş alışkanlıklarında ufak değişiklikler yaparak nasıl yakıt tasarrufu elde edilebileceği konusunda ipuçları verdi. Shell FuelSave tasarruf yakıtı kullanarak kendi sürdüğü araçla seyahat eden Keremcem, küresel bir enerji verimliliği yarışması olan Shell Eco-marathon’a Türkiye’den katılacak öğrenciler ile de bir araya gelerek tasarladıkları araçları inceledi, yakıt tasarrufu ve projeye hazırlık süreçleri hakkında sohbet etti ve Rotterdam’daki büyük final öncesinde heyecanlarına ortak oldu.

Shell’in dünyanın her yerinden öğrenci takımlarını, geleceğin enerji alternatifleri ile çalışan araçları geliştirmeye teşvik etmek için düzenlediği Shell Eco-marathon Avrupa, 15-19 Mayıs tarihleri arasında Hollanda’nın Rotterdam şehrinde 29. kez düzenlenecek. En az enerjiyle en uzun mesafeyi katetmek amacıyla 24 ülkeden toplam 224 takımın yarışacağı Shell Eco-marathon’a Türkiye’den de toplam 14 takım katılacak. Shell FuelSave ile #TasarrufMaratonu sırasınd Hacettepe Üniversitesi’nden Optimus, Anadolu Üniversitesi’nden Hidroana takımları, ünlü sanatçıya yakıt tasarrufunun püf noktaları hakkında bilgi verdi.

Keremcem, projenin devamında ‘Shell FuelSave Yılın Sürücüsü 2013’ unvanını elde edebilmek için, Almanya, İngiltere ve Hollanda’dan üç marka elçisi ile de Rotterdam’da kozlarını paylaşacak. Dört ünlü, bu ünvanı elde edebilmek için 17 Mayıs’ta Shell Eco-marathon’da bir araya gelerek kıyasıya bir mücadele verecekleri verimlilik yarışında yakıt tasarrufu konusunda bildikleri her şeyi uygulamaya koyacaklar.
Keremcem, maraton sonrasında şöyle konuştu: “Shell FuelSave ile #TasarrufMaratonu kapsamında hem sürücülerimiz ile buluşarak onları yakıt tasarrufu konusunda bilinçlendirmeye çalıştım hem de Shell Eco-marathon öğrenci takımları ile bir araya gelerek konuyu onlara, bu işin uzmanlarına danıştım. İki günlük tasarruf maratonum boyunca, doğru yakıtı kullanarak ve sürüş alışkanlıklarında basit değişiklikler yaparak herkesin yakıt tasarrufu yapabileceğini bizzat deneyimledim. Bu yolculuk boyunca öğrendiğim ipuçlarını hem günlük hayatımda hem de 17 Mayıs’ta Rotterdam’daki yarışımda uygulayacağım .”

Shell & Turcas Kurumsal İletişim Müdürü Yankı Özkan Yıldırır ise şunları söyledi: “Shell FuelSave ile #TasarrufMaratonu’nda Türkiye’yi temsilen Keremcem’i aramızda görmekten mutluluk duyuyoruz. Keremcem’in çıktığı bu iki günlük maraton, sürücülerimizi yakıt tasarrufu konusunda bilinçlendirmeye ve teşvik etmeye yönelik çalışmalarımızın sadece bir parçasını oluşturuyor. Bu girişimlerimiz arasında, dünya çapında bir milyon sürücünün yakıttan tasarruf etmesine yardımcı olmayı amaçlayan Shell FuelSave Hedef Bir Milyon kampanyası da bulunuyor. Sürücüler, www.hedefbirmilyon.com adresinde bulunan birçok çevrimiçi oyun yoluyla, yakıttan tasarruf etmelerine ve yakıt masraflarını azaltmalarına yardımcı olacak basit ipuçlarını keşfedebiliyorlar.”

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.