Land Rover 300.000’inci Freelander 2

Halewood Tesisleri’ndeki Freelander 2 üretimi Ekim 2006’da başladı ve bu hafta başında fabrikanın 300.000’inci Freelander 2 ürünü hattan indirildi. 2.2 litrelik Dizel motora sahip Barolo Black tipindeki araç, markanın en hızlı büyüyen pazarlarından biri olan Brezilya’da bir müşteri için üretildi. Brezilya’da da önde gelen SUV markası olan Land Rover bu ülkede yaklaşık yüzde 40 pazar payına sahip.


52.000 Freelander 2 satıldı.


Halewood Tesisleri Müdürü Richard Else konuyla ilgili şunları söyledi: “Halewood ekibini bu harika kilometre taşına ulaşmaları ve aynı zamanda Range Rover Evoque modelinin lansman döneminde Freelander 2’nin en üstün kalite standartlarını korudukları için kutluyorum. Freelander, geçen yıl Land Rover’ın en çok satan modeli oldu ve dünya çapında toplam 52.000 adet perakende satış gerçekleştirildi.”

Premium kompakt SUV sınıfının en belirgin oyuncularından olan ve sahip olduğu Terrain Response, Eğim İniş Kontrolu gibi patentli Land Rover özellikleri ve modern tasarım çizgisi ile şehirli bir görünüme sahip Freelander 2, Türkiye’de 240 bg güç üreten yeni 2.0 Si4 motor seçeneği ile satışa sunulmaktadır. Birinci sınıf bir sedan araçtan beklenilen rafineliği, asfaltta ve arazide benzersiz bir sürüş zevkini çeviren Freelander 2, satışa sunulduğu günden bu yana tüm dünyada aldığı 30’un üzerindeki ödül ile standartları belirlemeye devam etmektedir.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.