Lassa, Competus Keşif Konvoyu

Lassa’nın her yıl düzenlediği Competus Keşif Konvoyu yolculuğunu tamamladı. Bu yıl Batı Karadeniz’de belirlenen toplam 1,200 km’lik parkurda gerçekleşen ve 35 kişiden oluşan Konvoy, Gerede’den başlayarak, Arkut Dağı, Yenice Ormanları, Şeker Kanyonu, Ilıca Şelalesi, Saraycık Yaylası ve Ilgaz Dağları Milli Parkı gibi noktalardan oluşan bir rotayı takip etti.

Profesyonellerle birlikte ekip çalışmasının en güzel örneği sergilendi
Her yıl keşif hikayelerini paylaşıp yarışmayı kazanan katılımcılarıyla birlikte, tek başına gidilemeyecek zorlu parkurlarda gerçekleştirilen Competus Keşif Konvoyu’nda 7 kez Türkiye Off-road şampiyonu olan Mehmet Becce, zorlu parkurlarda, bilgi ve tecrübesiyle yönlendirici oldu.

Konvoy bu kez Yenice Ormanları için çalıştı
Türkiye’nin gizli kalmış güzelliklerini tanıtmayı amaçlarken, bir yandan da bu güzelliklerin yok olmasını engellemek için çalışan Konvoy, bu yıl rotası üzerinde yer alan ve Yenice Ormanları’nın tamamını koruyan Bakacak Yangın Kulesi’nin onarımını üstlendi.   

50 bin hektarlık ormanı kontrol edecek
Keşif sırasında ziyaret ettiği Orman Bölge Müdürlüğü yetkililerinden, Ilgaz Dağı’nın yangın tehlikesinden korunması amacıyla büyük önemi olduğuna ilişkin bilgi alan ekip, Bakacak Yangın Gözetleme Kulesi’nin onarımını ve bulutlu havalarda güneş enerjisinin yetersiz kalması nedeniyle haberleşmede sorun yaşanmaması adına, telsiz sisteminin kullanılmasını sağlayacak rüzgar tribününün de yapımını gerçekleştirecek. ~Orman İşletme Müdürlüğü kontrolünde Lassa tarafından 1,5 ayda onarılması planlanan Kule, yaklaşık 50 bin hektarlık alanın gözetlenmesinde kullanılacak.

1873 metreden gözleyecek
Deniz seviyesinden 1873 m yükseklikte yer alan Bakacak Orman Yangın Gözetleme Kulesi yılın 6 ayı ve 24 saat boyunca, bölgenin yangın tehlikesinden korunması amacıyla hizmet veriyor. Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı 2 personel, yörenin yangın risk durumuna ve havanın yağış-sıcaklık gidişatına göre, Mayıs ayında kuleye çıkıyor ve yine yangın risk durumuna göre Kasım ayında kuleden iniyorlar.

LASSA Competus A/T Lastikleri Hakkında
Lassa’nın her türlü hava koşulunda, hem arazide hem de asfaltta kullanım için geliştirdiği, genel amaçlı “All Terrain” tipi modern 4X4 lastiği Competus A/T, 4X4 araçların ihtiyaç duyduğu çekiş gücünü, kullanıcılarının aradığı konforu ve güvenliği bir arada sunabiliyor. Competus A/T, tüm bu teknik özelliklerini kullanıcılarına her yıl farklı bir macera ile sunmayı hedeflerken, değişik iklim koşullarıyla karşılaşılabilecek keşif yolculukları için vazgeçilmez bir güvenlik sunmayı da ihmal etmiyor.

‘Her Yerde Bir Haber Var’ ekibi de konvoya katıldı
Teknosa, Nescafe Xpress, Hayat su, CNN Türk ve Turkcell sponsorluğunda 14-18 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen Competus Keşif Konvoyu’nun, 15 Temmuz akşamı Safranbolu’daki konaklaması sırasında bir de sürpriz yaşandı; Konvoy, Güven İslamoğlu ve ‘Her Yerde Bir Haber Var’ program ekibiyle karşılaştı. Sonraki 2 gün boyunca Güven İslamoğlu ve ekibi Competus Keşif Konvoyu’na dahil oldular.

Not: Basın bülteninden
derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.