Mazda AUTO SHOW 2010 Fuarı’na hazırlanıyor

İstanbul, 19 Ekim 2010 Mazda, 29 Ekim – 07 Kasım tarihleri arasında Yeşilköy CNR Fuar Alanı’nda düzenlenecek, Türkiye’nin en büyük otomobil fuarı Auto Show 2010’da yeni modelleri ile gövde gösterisine hazırlanıyor. Markanın Auto Show’a özel en büyük sürprizi ise Türk otomobil tutkunlarını çok sevindirecek. Mazda’nın ilk kez 1989’da yollara çıkarttığı efsane roadster modelinden uyarlanan özel gösteri aracı Mazda MX-5 Superlight Versiyon, ilk kez Auto Show Fuarı ile İstanbul’da görücüye çıkacak.

Efsane roadster Mazda MX-5’in, 20. Yılı şerefine, Türk Tasarımcı Hasip Girgin yönetimindeki Mazda Avrupa Tasarım Ekibi tarafından tasarlanan Mazda MX-5 Superlight, Versiyonu, tam anlamıyla mükemmel bir sürüş keyfi sunarken, geçmiş ve geleceği aynı otomobilde buluşturan çok özel bir tasarıma sahip. 1.8 litre benzinli motorlu Mazda MX-5 Superlight Versiyon’un en dikkat çeken özelliği Tasarımcısı Hasip Girgin tarafından ağırlığının önemli oranda azaltılması ile modern spor bir araç için neredeyse ulaşılamaz bir ağırlık olan 1000 kilogram sınırının altına düşülmesi. Araç, güncel Mazda MX-5’e göre 90 kilogram daha hafif. Bu sayede performans değerlerini yükseklere taşıyıp, emisyon değerlerini azaltıyor.~Mazda’nın sürücü ile otomobil arasında güçlü bir bağ yaratan bu özel gösteri aracı, otomobil dünyasında çığır açan çevreci otomobil konseptinin öncülüğünü de yapıyor. İlk kez geçen yıl Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergilenen Mazda MX-5 Superlight Versiyon, bu yıl Paris Otomobil Fuarı’nda da Mazda standının gözdesi oldu. Paris’in ardından ikinci durağı ise Mazda MX-5’in 20. Yılını Türk otomobil severlerle kutlamak için İstanbul Auto Show Fuarı olacak.   

Mazda’nın Türkiye Ulusal Satış Ofisi, CNR Fuar Merkezi’nde 4. Hall’de toplam 783 m2 alan üzerinde hazırlanan standta, halen Türkiye’de satışta olan tüm ürünlerinin yanı sıra, ilk kez Auto Show için Türkiye’ye gelen Mazda MX-5 Open Race aracını da sergileyecek. Ayrıca ‘2008 Dünya’da Yılın Otomobili’ ödülünün sahibi Mazda 2’nin Paris Otomobil Fuarı’nda Avrupa prömiyeri yapılan yeni versiyonu ilk kez Auto Show’da otomobil meraklıları ile buluşacak.

Mazda, Türkiye’de sergileyeceği modelleri yeni Mazda 2, yepyeni Mazda 5’in yanı sıra, Mazda 3 ve Mazda 3 90. Yıl Özel Versiyonu, yeni Mazda 6, roadster sınıfının öncü ismi Mazda MX-5, ödüllü RENESIS wankel motoru ile Mazda RX-8, Mazda’nın SUV segmentindeki amiral gemisi Mazda CX-9 ve ürün gamının fonksiyonel pick-up modeli Mazda BT-50 4×4 ile Auto Show’da gövde gösterisi yapacak.

Not: Basın bülteninden
derlemedir
.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.