Modifiyede zirve

Yarım milyon Euro gerçekten de büyük bir para. Bir otomobilin fiyatı olarak ise hayal bile etmesi zor. Ancak C25 için Carlsson, uzun bir opsiyon listesi de hazırlamış ve bu listeye, otomobille uyumlu renge sahip bir Smart da dahil. Bugüne kadar Mercedes modellerinin modifikasyonuyla tanınan Carlsson, artık otomobil üretimine de geçti. Ancak firma, köklerine sadık kalmaya da devam ediyor. Yani tüm modifikasyonlarında Mercedes modellerini kullanmaya devam ediyor. Sipariş tarihinden sonraki iki ay içinde Carlsson, standart SL 65 AMG’yi, orijinal otomobille aralarında çok az ortak nokta bulunan sıra dışı bir coupeye dönüştürüyor. Kaputun altında da Carlsson, firma düsturuna sadık kalıyor: “Değişik iyi ama tamamen farklı olmaz.” Tamam, 612 HP’lik standart güç 612 HP’den 753HP’ye çıkarılıyor ama değişiklikler sınırlı kalıyor. Bunun nedeni ise bakımların gerektiğinde Mercedes servislerinde de yapılabilir olmasını sağlamak.

Prototip nelere kadir olduğunu gösteriyor
Toplam 25 adetlik üretimin bu ilk örneğiyle yaptığımız sürüş izlenimleri, dururken bile nelere kadir olduğunu hemen gösteriyor. 753 HP’lik motorun yumuşak homurtuları, bu aracın en önde olmayı hedeflediğini anlamanızı sağlıyor. Gücün yüksekliği nedeniyle 4 saniyenin altında olduğu açıklanan 0-100km/s hızlanma verisine şüphe duymadan inanıyorsunuz. 1150Nm’lik tork ise, önünüzdeki uzun düzlüğü santimetreler gibi algılamanıza neden oluyor. ~Ancak dar virajlarda C25, Pagani ve Koenigsegg gibi diğer süperlere yol vermek zorunda kalıyor. Neyse ki bir sonraki pit-stop’ta, yani servis ihtiyacında liderlik yeniden C25’e geçiyor. Çünkü özel servisler veya mekanikerlerle çalışmanıza gerek yok. Ayrıca: Eğer her şeye rağmen araca bir şey olursa, aynı renkte bir Smart’ınız hazırda bekliyor.

Keyif verenler
Karakter sahibi tarzıyla bu sınıfta yeni rüzgarlar estiriyor.

Can sıkanlar
SL ile aralarındaki benzerlikler daha da azalsa daha iyi olurmuş.

Sürpriz oldu
Bu kadar yüksek bir gücü bu kadar rahatça kontrol edebilmek harika bir şey.

~SONUÇ
Carlsson’un bu Gran Turismo’su maksimum elitlik sunan tam bir tork devi. Ancak bunun bedeli de doğal olarak çok yüksek: C25’in günlük kullanıma uygun yarış tekniklerinin keyfini sürebilmek için en azından 500 bin Euro’yu gözden çıkarabilmeniz gerekiyor. Ne yazık ki bu araca sadece 25 kişi sahip olabilecek. 


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.