Müşteri memnuniyetinde 1 numara olmayı hedefliyor

Türkiye’de de yeni hedefleri doğrultusunda çalışmalarını sürdüren Hyundai, bu amaçla Eylül ayında İstanbul’da bayi teşkilatı ile bir araya geldi. Hyundai’nin tüm dünyada stratejik olarak belirlediği “2013 Yılında Müşteri Memnuniyeti’nde Liderlik” hedefinin paylaşıldığı toplantıda Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren tüm bayiler hazır bulundu.

Hyundai Assan Başkanı ve CEO’su W.S. Chang ve Hyundai Assan Yurtiçi Satış, Satış Sonrası ve Pazarlama Genel Müdürü Ümit Karaarslan’ın da katılımıyla gerçekleşen “Ömür Boyu Müşteri Bağlılığı” başlıklı toplantıda müşteri memnuniyetinde liderlik hedefi doğrultusunda alınacak kararlar tartışıldı ve Hyundai yöneticileri tarafından satış ve satış sonrasındaki iyileştirmeler hakkında bilgi verildi. Hyundai yöneticileri ile birlikte Google Türkiye Müşteri Yöenticisi Neslihan Ergeç de, Hyundai Bayileri’ne sosyal medyanın verimli kullanımı ve önemi hakkında bilgilerini aktardı. Toplantıda söz alan bir diğer konuşmacı ise Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Kırcova oldu. Kırcova, Hyundai bayileri ile müşteri memnuniyeti konusundaki araştırmalarının sonuçlarını paylaştı. Hyundai bayileri, aynı zamanda toplantılar dahilinde çeşitli konularda konuşmak üzere yedi farklı çalışma grubu oluşturdu ve ortak karara varıp kararlarını tüm bayiler ile aynı anda paylaşma imkanı elde ettiler.

Tüm dünyada hızla artan kalitesi ve bu paralelde müşteri memnuniyetinde liderliği hedef alan Hyundai, dünyanın 5’inci büyük otomotiv üreticisi konumunda bulunuyor. Birçok ülkede model ve marka adına ödüllerle başarısı taçlandırılan Hyundai, 2013 yılında tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de “Müşteri Memnuniyeti’nde Liderliği” hedefliyor. Hyundai’nin Türkiye çapında 50’den fazla ilde faaliyet gösteren 70 adet yetkili satıcısı ve 82 adet yetkili servisi bulunuyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.