Net Karını 3.2 Milyar Dolar Olarak Açıkladı…!

General Motors (NYSE: GM). İlk çeyrek için 3.2 milyar dolar net kar ve hisse başına 1,77 dolar kar açıkladı. GM bu sonuçla, üst üste beşinci defa karlılık açıkladı. Satış gelirleri 2010 yılının ilk çeyreği ile kıyaslandığında, 4.7 milyar dolar artarak, 36.2 milyar dolar’a yükseldi.

GM Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Dan Akerson “Planlarımız çerçevesinde ilerliyoruz. Yakıt tasarruflu araçlarımıza gösterilen yoğun ilgi markalarımızın karlı büyümesine katkıda bulundu . Rekabetçi maliyet yapımız sayesinde üst üste beş çeyrek dönemdir karlı sonuçlar açıkladık” açıklaması yaptı.

GM Avrupa başabaş noktasına ulaşarak önemli bir ilerleme gerçekleştirdi.

36.5 Milyar Dolar’lık güçlü likidite ile ilk çeyreği tamamlayan GM, 2011 yılı karlılığında 2010 yılına kıyasla ciddi bir ilerleme beklemekte.

2010 yılının dördüncü çeyreğinde 27.6 milyar dolar olan nakit ve menkul kıymetler değeri 30.6 milyar dolara yükseldi.

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve CFO, Dan Ammann, “GM, toparlanmanın devamında küresel çapta karlı büyüme elde edecek önemli potansiyele sahip. İstekli olmamızla beraber, kesinlikle eminiz ki ölçeğimizi büyütmek, harcama ve yatırım verimliliğini arttırmak ve güçlü bilançomuzu optimum seviyede tutmak için çok önemli fırsatlara sahibiz.”

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.