Oto Koltuğu olmadan yola çıkmayın…

Tatil mevsiminin başladığı şu günlerde ailece çıkacağınız seyahatlerinizde güvenli ve rahat bir yolculuk için oto koltuklarını kullanmak son derece önemlidir. Araba ile seyahat ederken bebek ve çocukları kucakta taşımak ya da arka koltukta güvensiz bir şekilde bulundurmak son derece tehlikelidir. Trafik kazalarının çok sık gerçekleştiği ülkemizde özel olarak hazırlanmış oto koltuklarını almak artık bir tercih değil, bir zorunluluk olmuştur.

Karayolları Trafik Yönetmeliği’nin 150. maddesine göre, araçlarda 150 santimetreden kısa ve 36 kilogramın altındaki çocuklarda, ağırlığına uygun çocuk bağlama sistemlerinin kullanılması zorunlu hale gelmiştir. 1 Haziran 2010 tarihinden itibaren geçerli olan bu zorunluluk sayesinde çocukların daha güvenli seyahat etmesi ve muhtemel kazalarda ölüm ve yaralanmaların önüne geçilmesi hedeflenmiştir

GRACO tarafından üretilen GRACO Nautilus oto koltukları Avrupa ECE/R44/04 normlarına uygun olarak üretilmiş olup, 9 ay ile 12 yaş arası çocuklarda 36 kg. ağırlığına kadar kullanılabilir. Beş noktalı kemer, kilitleme mekanizması ve darbelere karşı özel takviyelerle çocukların güvenliği ve konforu ön planda tutulmuştur. Yükseklik ayarı yapılabilen, ek yeni doğan parçası ve yatırma koluna doğrudan erişimi bulunan, sezgisel kemer sistemi ve tek elle ayarlanabilen baş desteğiyle çocuğunuzun güvenli ve konforlu seyahatler geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.