Otomobili Rahmi M. Koç Müzesi’nde meraklılarını bekliyor!…

Rahmi Koç Müzesi, otomobil tutkunlarına geçmişe yolculuk yaptırarak, küçük ve şirin tasarıma sahip BMW Isetta 300’ü ve dünyanın ilk yarış arabalarından olan 1931 Model Ford yarış otomobilini yakından görme fırsatı sunuyor.

1931 Ford Yarış Otomobili

Otomobil tarihinin en önemli kişilerinden biri olan Henry Ford ‘T’ Modeli’ni 1908’de yaratmıştır, ayrıca kendisinin uzun yıllardır süregelen bir yarış otomobili tutkusu vardır. Ford motor üretim bu eşsiz dizayna sahip yarış arabasının karasörü; İndianapolis, İndiana, ABD’deki Dreyer Motorsports Firması tarafından üretilmiştir. Ford motor bu yarış otomobili 1931 yılında üretilmiştir.


BMW Isetta 300 BUBBLE CAR

İtalyan tasarımı Isetta 300 mini bir otomobil. 2. Dünya Savaşı’ndan sonra kısa mesafelerde ucuza seyahat edebilme olanağı sunmak için üretilmiştir. İspanya, Belçika, Fransa, Brezilya, Almanya ve İngiltere gibi bir çok Avrupa ülkesi tarafından lisansla imal edilen İsetta şimdiye kadar üretilmiş en başarılı ve en sevilen şehir araçlarından biridir.

1955 yılının Nisan ayında ilk kez ortaya çıkan BMW Isetta yumurta benzeri şekli ve bombeli pencereleri sebebiyle, ” Bubble Car(Baloncuk Araba)” olarak da bilinmektedir. BMW motosiklet motorunun yeniden tasarlanıp, değiştirilmesiyle oluşturulmuş olan motora sahip olan Isetta baloncuk arabaların öncüsüdür. İtalyan tasarımının korunmuş parçası olan Isetta Rahmi M. Koç Müzesi’nde meraklılarını bekliyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.