Philippe Starck, Peugeot ile birlikte yenilikçi bir kaykay-bisiklet tasarladı

PIBAL, Bordeaux sakinlerinin kullanımına ödünç olarak sunulan bisiklet parkını yenileyecek ve onların ulaşım olanaklarını Philippe Starck tarafından tasarlanıp Peugeot’nun geliştirdiği yeni şehir içi ergonomi sayesinde daha da arttıracak.

130 yıllık tecrübesi ve bisiklet alanındaki uzmanlığı sayesinde, PEUGEOT Bordeaux’luların fikirleri ile STARCK’ın vizyonunun teknik, endüstriyel ve ekonomik açıdan yakınlaşmasını sağladı.

Özellikle Mu by Peugeot hizmet arzıyla bireysel ulaşımın yenilikçi aktörü olan Peugeot, bu işbirliği çerçevesinde yepyeni çözüm arayışlarını sürdürüyor. Böylece, PEUGEOT Cycles, PIBAL ismi verilen kaykay-bisikleti geliştirerek, Fransa’da Romilly sur Seine’deki tarihi fabrikasında seri üretimini gerçekleştirecek. PIBAL adı verilen kaykay-bisiklet, kiralama merkezi Maison du Vélo’da ücretsiz olarak şehir sakinlerinin kullanımına sunulacak.

« Adeta bir yavru yılanbalığı gibi, kıvrılarak ve dalgalarla oynayarak ilerleyen ‘Pibal’ uzun bir parkur üzerinde pedal çevirmeye, bir yaya yolunda kaymaya, platformu üzerinde bir çocuk veya bir yük taşıyarak yanında yürümeye olanak veren hareket tasarımıyla yeni şehir içi ergonomi ihtiyacını karşılıyor. Onda sadece akıl, yararlılık, dayanıklılık güzelliği var. Sade ve güvenilir bir araç. »

Philippe Starck, PIBAL tasarımcısı

« Starck’ın vizyonunu Bordeaux’luların kriterlerine göre seri olarak üretmek gerçek bir yenilikçilik girişimi. Pibal’in geliştirilmesinde tüm titizliğimizi ve bolca tutku ekledik, çünkü şehir içi ulaşımda yenilik yapmak Peugeot’nun temel hedefleri arasında yer alıyor. »

Sandrine Bouvier, Peugeot Cycles

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.