Ralli Caddeye İniyor

Avrupa Ralli Şampiyonası’nın (ERC) beşinci ayağı olan Boğaziçi Rallisi 23-25 Temmuz 2010 tarihleri arasında İstanbul’da düzenleniyor. Ralli, 23 Temmuz Cuma günü Bağdat Caddesi (Vakko) önünden saat 16:00’da start alacak.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nda çok önemli bir viraj olarak kabul edilen ralliye, pilotlar ve takımlar klasmanında şampiyona lideri olan Bonus Parkur Racing de toplam 6 ekiple katılıyor. Şampiyona lideri Burak Çukurova-Aykan Alakoç Peugeot 207 Super 2000, Fatih Kara-Bilge Ayan Mitsubishi Lancer EVO X, Ercan Kazaz-Serdar Kurbanzade ile Özen Özer-Bora Arabacı Mitsubishi Lancer Evo IX ile takımı temsil ederken, Engin Kap-Akın Bilgütay Anadol STC-16 ve Kemal Gamgam-Birol Otağ Ford Escort MKII historic klasmanında yer alacaklar. Garanti Bonus ana sponsorluğunda, Unifree Dutyfree, Dexter, Ravika, Technospray, Pirelli ve AEK Weld katkıları ile mücadele eden Bonus Parkur Racing, bu yarıştan tüm pilotları ile maksimum puan alarak, şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj elde etme hedefi ile start alacak.

Pendik Sahil Yolu´nda yer alan ve Türkiye Rallisi’nde de servis alanı olarak kullanılan alanın kullanılacağı yarışta, Cuma günü geçilecek iki etaplık kısa bölümün ardından, ekipler zaferi kazanmak için Cumartesi ve Pazar günleri İstanbul ile Kocaeli´nin toprak etaplarına yönelecek.

Not: Basın bülteninden
derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.