Skoda Takımı Avrupa Ralli Şampiyonası

Portekiz’in Azor Adaları’nda Avrupa Ralli Şampiyonası’nın 4’ncü ayağını Skoda Takımı’ndan Jan Kopecky kazandı. Jan Kopecky ve Pavel Dresler’den oluşan Skoda Takımı FIA Avrupa Şampiyonası’nın en zorlu yarışı olarak nitelendirilen Azor Adaları’ndaki yarışı kazanarak büyük bir başarı elde ettiler. Skoda Takımı 2013 sezonundaki Avrupa Ralli Şampiyonası rallileri kapsamında düzenlenmiş olan yarışların üçünü de kazanmış oldu. Skoda Takımı daha önce Janner Rallisi ve Kanarya Adaları’ndaki ralliyi ilk sırada tamamlamayı başarmışlardı.

FIA Avrupa Rallisi (ERC) programında döndüncü ayak olan “Sata Rallye Açores“ takvimdeki en zorlu ralli olarak gösteriliyor. Zorlu toprak yolların bulunduğu parkur, özel etapları, dar geçişleri ve volkanik kraterlerin bulunduğu dağ sırasında bulunan Sao Miguel Atlantik adasında gerçekleştirildi. Hava şartlarının da etkilediği rallide podyumun zirvesinde yer alan Jan Kopecky, zirveyi getiren yedi yarışın altısını kazandıklarını belirterek “Büyük iş başardık. Toprak yolda, en zorlayıcı parkurlardan birinde yarıştık. Fabia 2000S startan finişe harika bir iş çıkardı. Bu büyük başarının mimarlarından olan Pavel Dresler de harika bir performans gösterdi. Üçüncü startta üçüncü birincilik ve ERC liderliği. Herşey yolunda gidiyor, bundan daha iyisi olamaz“ dedi.

Avrupa Ralli Şampiyonası’nı lider olarak götüren Skoda Takımı, Jan Kopecky ve Pavel Dresler ile bir sonraki yarış olan Korsika Rallisi’ne hazırlanıyor. Korsika Rallisi 16-18 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.