“Skoda’nın hedefi 2015 yılında”

Fuarda, konsept gösterimi yapılan Mission L modelinin Skoda’nın yeni amblemi ile üretilen ilk model olduğunu dile getiren Kadirbeyoğlu, Mission L modelinin şu anda konsept olarak fuarda sergilenmesine rağmen aracın seri üretimine çok yakında başlanacağını belirtti. Skoda’nın Türkiye’de yüzde 1,3’lük bir pazar payına sahip olduğunu, Ağustos ayı sonu itibariyle Türkiye’de binek otomobil pazarında yüzde 37’lik bir büyüme olduğunu ifade eden Kadirbeyoğlu, Türkiye’de Skoda’nın pazardan daha fazla büyüdüğünü, Skoda’nın büyüme oranının yüzde 54 olduğunu ifade etti.

Kadirbeyoğlu, bu yıl tedarikte sıkıntı yaşadıklarını, bu sıkıntıyı yaşamamaları durumunda daha fazla otomobil satabileceklerini de belirterek, ”Şu ana kadar yaklaşık 5 bin araç sattık. Ürün olsaydı bir 5 bin araç daha satabilirdik’ şeklinde konuştu. 3–4 aydır Skoda’nın Fabia modelini yok sattıklarını, bu ayın sonundan itibaren Fabia’yı tekrar satışa sunacaklarını bildiren Kadirbeyoğlu, Skoda’nın Türkiye otomobil pazarının yüzde 60’ına hitap eden bir ürün çeşitliliğine sahip olduğunu, yeni modelleri Türkiye’ye getirerek pazarın yüzde 90’ından fazlasına hitap edeceklerini kaydetti.

Kadirbeyoğlu, sadece ürün yelpazesinin geniş olmasının, yeni segmentlere girmenin pazar payını büyütmek için yeterli olmadığına işaret ederek, pazar payını yükseltmek için sağlıklı fiyat politikası, bayi ve servis teşkilatında iyileştirmeler yapmak gerektiğini vurguladı. Mahmut Kadirbeyoğlu, ”Bizim hedefimiz Türk otomobil pazarında 2015 yılında yaklaşık 2,5-3 arasında bir pazar payına ulaşmak. Bu, Skoda ile görüştüğümüz ve üzerinde hem fikir olduğumuz ve fiyat ile tedarik olarak desteklenmesi gereken bir konu” dedi.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.