Türkiye’nin tek LPG,CNG,LNG Fuarı

Geleceğin teknolojisi olarak adlandırılan ve ülkemizde kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşan LPG, CNG, LNG’ye dair her türlü yeni ürün ve teknolojinin sergileneceği fuar, Senexpo Uluslar arası Fuarcılık organizatörlüğünde gerçekleşecek. Türk Standartları Enstitüsü tarafından ADR Tehlikeli Mal Taşımacılığı, LPG, CNG Belgelendirmesi ve İkmal İstasyonları konulu sektöre ilişkin bilgilendirme toplantılarının da düzenleneceği fuar, bu yıl da sektörün gündemine yön verecek.

Yaklaşık 3,5 milyon aracın otogaz kullandığı ve yılda 250.000 civarında araç dönüşüm kitinin satıldığı ülkemizde Gas Turkey, otogaz dönüşümü yapmak isteyen ziyaretçiler için de kaçınılmaz fırsatlar sunacak.

Gaz sektörünün gelişimini ve Gas Turkey Fuarı’nın sektöre olan katkısını değerlendiren Senexpo Uluslararası Fuarcılık Satış ve Pazarlama Müdürü Alemdar Sönmez; “Benzin fiyatlarının her geçen gün büyük artış gösterdiği ülkemizde LPG, CNG, LNG doğaya duyarlı, ekonomik tasarruf sağlayan, temini kolay, taşınabilen ve emniyetli bir enerji kaynağı olarak hızla yaygınlaşmıştır. Bu doğrultuda Türkiye otogaz pazarı hızlı bir büyüme göstermiş, Güney Kore’nin ardından dünyanın ikinci büyük pazarı Avrupa’nın ise en büyük pazarı haline gelmiştir. Tüm bu gelişmeler ışığında ülkemiz küresel ticaret yollarının kesişme noktasında bir üs olabilecek avantajları beraberinde getirmiştir. Toplu taşımanın yaygınlaşmasına yönelik çalışmalar ve petrolün geleceğine yönelik karamsar tablo tasarruflu ve ekonomik yakıt türlerine yönelimini arttırmıştır. Dünyada her geçen gün doğalgaz istasyonlarının sayılarında artış yaşanmakta ve şehir halkının sağlığını korumak adına toplu taşımacılıkta kullanımı teşvik edilmektedir. Son yıllarda ülkemiz açısından da CNG kullanımıyla ilgili olumlu gelişmeler yaşanmış, Kocaeli, Ankara, Gaziantep, Adana, Bolu, İstanbul Büyükşehir Belediyeleri ve Kayseri Halk Otobüsleri Odası toplu taşıma için CNG’li araçları filolarına katmıştır. Tüm bu bilgiler ışığında dünya genelinde geleceğin yakıtları olarak değerlendirilen LPG, CNG, LNG’ye dair üretilen teknolojilerin tanıtılmasına, beraberinde verimli iş anlaşmalarının imzalanmasına olanak sağlayan Gas Turkey, sektörün uluslararası pazarda bilinirliliğinin yükselmesine de olanak sağlıyor.” şeklinde konuştu.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.