Vodafone iş ortağım

Kurumsal müşterilerini dünya kalitesinde, akıllı ve yenilikçi mobil teknolojiler ile buluşturan Vodafone İş Ortağım, verimlilik ve tasarruf avantajıyla iş dünyasının önünde yeni kapılar açan makinalar arası iletişim (M2M) teknolojilerine ilişkin global bilgi birikimini, “Elektrikli Araçlar Şarj Sistemleri” alanında, Türkiye’nin en yaygın ve en hızlı elektrikli araç şarj istasyonu ağına sahip operatörü Eşarj’ın hizmetine sunarak önemli bir işbirliğine imza attı.

Elektrikli araç sektörü Vodafone İş Ortağım farkıyla ilk kez M2M teknolojileriyle buluşuyor

Türkiye’de ve dünyada hızla gelişmekte olan elektrikli araç sektörünün Türkiye’de M2M teknolojileriyle buluştuğu ilk ortaklığı temsil eden bu işbirliği, Eşarj elektrikli araç şarj istasyonlarında %100 verimlilik sağlarken, istasyonların şarj kapasitesini de iki katına çıkarıyor.

İşbirliği kapsamında, şarj istasyonları ile araçlardaki navigasyon sistemleri arasında M2M teknolojileri vasıtasıyla bağlantı kurularak, şarj ünitesi kullanan kişilerin elektrikli araçları için en yakın istasyonu görmelerine, konum ve uygunluk bilgisi almalarına fırsat sağlanıyor. Vodafone İş Ortağım sunduğu M2M altyapısı sayesinde; şarj işlemleriyle ilgili her türlü ihtiyaçlarını mobil bir şekilde gidermelerini sağlayarak Eşarj müşterilerinin hayatını kolaylaştırıyor. Sistem ayrıca; Eşarj’ın müşteri bilgilerini M2M altyapısıyla kolayca görüntüleyip, bunlara daha hızlı ve aktif yanıt vermesine olanak sağlayarak, iş süreçlerinde verimlilik ve tasarruf sağlıyor.

Vodafone İş Ortağım ve Eşarj, elektrikli araç sektörünün değişen dinamikleri doğrultusunda önümüzdeki dönemde ortaya çıkabilecek potansiyel ihtiyaçlara cevap vermek için işbirliklerini daha ileri noktalara taşımayı planlıyorlar. Bu çerçevede; kullanıcıların üyelik, hesap ve gelir bilgilerini, kullanım istatistiklerini, araçlarının şarj durumunu, tüketim değerlerini ve ödeme takip durumunu kolaylıkla öğrenebileceği şekilde mevcut altyapının geliştirilmesi hedefleniyor. Bunların yanı sıra, yine yakın gelecekte Eşarj kullanıcıları; Vodafone’un güçlü ve yaygın M2M altyapısı sayesinde gitmek istedikleri son nokta için en ekonomik ve uygun güzergâhı internet üzerinde görüntüleyebilecek, seyahat boyunca araçlarını nerelerde şarj edebileceklerini programlayabilecek ve kullandıkları yoğun güzergâhlar için şarj istasyonu talebinde bulunabilecekler.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.