Volvo XC60 TOP SAFETY PICK+ Ödülünü Alan İlk Lüks SUV

Volvo aldığı bu ödülle TOP SAFETY PICK+ ödüllü iki araca sahip tek lüks araç üreticisi unvanını da elde etti. 2013 Volvo S60 Sports Sedan modeli daha önceki bir testte IIHS’nin en yüksek güvenlik ödülünü almıştı.

Volvo Cars of North America (VCNA) Başkanı ve CEO’su John Maloney ödülle ilgili olarak, “Güvenlik geleneğimiz konusunda o kadar kendimize güveniyoruz ki önceden gidip XC60’ı test etmeleri için gönüllü olduk. Araçlarımızı belirli bir çarpışma testini geçsin diye tasarlamıyoruz; onları hepsinin en önemlisi olan gündelik hayat testinde başarılı olacak şekilde tasarlıyoruz” dedi.

2013 Volvo XC60 ve S60 modellerinin her ikisi de testlerde en yüksek derece olan “iyi” notunu aldı. IIHS ön çarpışma, dar alanlı ön çarpışma, yan darbe ve takla testlerindeki performanslarına ve koltuk arkalıkları/baş dayama yerlerinin arkadan gelen darbelerde boyun yaralanmalarına karşı koruma özelliklerinin değerlendirilmesiyle araçları iyi, yeterli, vasat ve kötü olarak değerlendiriyor. TOP SAFETY PICK+ ödülünü kazananlar beş değerlendirmeden en az dördünde ‘iyi’ notunu almanın yanında beşinci testte de ‘yeterli’den daha düşük olmayan bir not almak zorunda.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.