Yeni Chevrolet Camaro Amerika’da güvenlik testinde

23 Kasım 2011, İstanbul – Yeni Chevrolet Camaro NHTSA (Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği Yönetimi) yeni otomobil değerlendirme programının 2011 yılında revize edilmesinden sonra, A.B.D.’de gerçekleştirilen değerlendirmelerden 5 yıldız alan ilk otomobil oldu. Yeni Chevrolet Camaro’nun baş mühendisi Al Oppenheiser “Üstün tasarımı ve performansı ile büyük beğeni toplayan ikonik spor otomobilimiz Yeni Chevrolet Camaro, aynı zamanda güvenlik konusunda da ne kadar iddialı olduğumuzu gösteriyor. Yenilenen ve zorlaşan güvenlik kriterleri dikkate alındığından, ikonik spor otomobilimizin 5 yıldız başarısı bizim için gurur vericidir” dedi.

Yeni Chevrolet Camaro, sürücülerin güvenli bir şekilde sürüş olanağı sağlayabileceği şekilde; üstelik bir kaza durumunda da olası zararın en az seviyede olmasını sağlayacak şekilde tasarlandı.

• Arka ayna kamera sistemini kapsayan yeni arka görüş paketi
• Özellikle baş ve gövde güvenliği sağlamak için yerleştirilmiş baş,yan ve perde hava yastığını da kapsayan 6 standart hava yastığı
• Akıcı, sessiz çalışan ve fren boşalmalarına karşı daha dayanıklı standart dört-çeker diskli fren sistemi.
• Ön koltuklardaki emniyet kemerlerinde çarpma anında öne doğru ani hareketleri azaltmak için aktif gergili emniyet kemerleri standarttır.
• Elektronik Stabilite Kontrol Programı (ESC)
• Sürücülerin otomobillerini alarm çalmadan bulmalarına olanak sağlayan yeni anahtarsız giriş sistemi

Amerikan Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği Yönetimi’nin (NHTSA) 2011 yılı itibari ile yaptığı değişiklikler çerçevesinde; NHTSA’nın 5 yıldızlı kategorisine girebilmek için aşılması gereken testler ve yerine getirilmesi gereken zorunlu şartlar daha da zorlaştırıldı. Yeni Chevrolet Camaro bu zorlaştırılan kriterler de değerlendirilerek, 5 yıldız alarak güvenlikte de öncü olduğunu ispatladı.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.