Yeni S60 ve V60 R-Design

“Yeni S60 ve V60 R-Design şimdiye kadar ürettiğimiz en sportif modeller. R-Design logosuyla artık çok daha kolay fark ediliyorlar. Spor otomobil kullanımından hoşlanan müşterilerimiz için harika seçimler” diyor Ürün Geliştirme Departmanı Genel Müdürü Magnus Jonsson. Sportif, daha sportif, en sportif: Volvo bu tanımları en iyi şekilde yansıtabilmek için yeni S60 ve V60 R-Design’ı bir bütün olarak ele aldı ve hem tasarımını hem de şasisini tek bir paralelde birleşecek şekilde geliştirdi. “Bu modeller otomobillerine kendi damgalarını vurmak isteyen müşteriler için tasarlandı. R-Design ise daha genç bir kitleyi hedefliyor. S60 ve V60 müşterilerinin yüzde 10’unun R-Design opsiyonunu seçeneğini düşünüyoruz. Diğer yandan bu pazarda rakip markaların müşterilerinin üçte birini çalacağımıza inanıyoruz” diyor Magnus Jonsson. Volvo’nun şasi uzmanları yola çok ama çok daha heyecan verici bir sürüş deneyimi taşımayı amaçlamış. Otomobil Dinamikleri Departmanı Yöneticisi Stefan Sallqvist “R-Design şasisinde direksiyonu, çevikliği ve otomobilin genel imajını S60 ve V60’ın dinamik şasisine oranla çok daha fazla kuvvetlendirdik” diyor.

Yeni ön tasarım
Yeni S60 ve V60 R-Design modelleri, içeride ve dışarıda özel tasarım detaylarıyla birlikte geliyor. Dışarıda yeniden tasarlanan ve piyano siyahına boyanmış yeni ızgara bulunuyor. ~Otomobillerin sportif duruşları gövde rengi bileşenlerle desteklenmiş. Özel mat renk ve altıgen dokular hem ön hem de arka kısımda tekrarlanmış. Çift egzoz çıkışı ve eşsiz beş kollu 18 inç Diamond jantlar da, sportif duruşu destekleyen diğer bileşenlerden birkaçı. Lansman rengi olarak Passion Red seçilmiş ancak S60 ve V60’lar farklı yedi renk seçeneğine daha sahip.

Yeni sportif koltuklar
S60 ve V60’ın standart koltuklarının yenilenmiş sırt bölümüne sahip sportif koltukları R-Design’da çok daha yüksek bir yanal destek sunuyor. “Koltukların sırt bölümleri sürücünün gövdesini sarıyor ama kesinlikle sert bir yapıya sahip değil. Bu yumuşaklığı iki farklı sertliğe sahip çift katmanlı kaplamayla sağladık. Sonuç olarak koltuklar farklı boy ve kilodaki sürücülere aynı oranda ve mükemmel yanal destek sağlayabiliyor” diyor Magnus Jonsson. Özel deri/dokuma kaplama, siyah ve seramik renklerinin yanı sıra tamamen siyah renkle de satın alınabiliyor. Kabinde aynı zamanda bu kaplamaya sahip direksiyon simidi, vites topuzu, spor pedallar ve paspaslar da bulunuyor.

2010 sonunda yollarda  
Magnus Jonsson sözlerini şöyle özetliyor: “Yeni S60 ve V60, başarılı R-Design tasarımımıza yeni bir yaklaşımının başlangıcı. ~Bu kez bir adım daha ileri atarak bileşenleri birbiriyle uyumlu, sportif görünüm ve sürüş karakterini birleştiren bir model ortaya koymayı amaçladık. Sportiflik konusundaki maceramızda böylece daha ileri gidebildik.” Yeni S60 ve V60 R-Design, 2010’un sonunda Türkiye’de yollara çıkacak. Modellerin en büyük pazarlarını İngiltere, Amerika ve Orta Avrupa oluşturuyor. “R-Design şimdiye kadar satışlarımızı artırmamızda yardımcı oldu ve müşterilerimizin yaş ortalamasını düşürdü. İnanıyoruz ki yeni S60 ve V60 R-Design da bu değişimleri daha da hızlandıracak” diyor Magnus Jonsson.  

Not: Basın bülteninden
derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.