Yeni Toyota RAV4

RAV4 (Recreational Active Vehicle with 4-Wheel-Drive) ilk defa 1994 yılında üretildiğinde, Toyota’ya kompakt SUV segmentinin yaratıcısı ünvanını kazandırdı. Büyük beğeni kazanarak 150’yi aşkın ülkede 4,5 milyondan fazla satış adedine ulaşan RAV4, müşteri beklentileri doğrultusunda geliştirilen 4. Nesli ile yola çıkmaya hazırlanıyor. Bugüne kadar 1,2 milyon satış adedi ile Avrupa pazarında da haklı bir başarıya imza atan RAV4 modeli, 2008-2012 yılları arasında yüzde 18 oranında büyüyen ve 19 modelle rekabetin en yoğun olduğu Avrupa SUV segmentinde 4×4 köklerinden güçlenen yeni nesliyle iddiasını artıyor.

“Keskin Bakış” farları, “Under Priority” ön ızgara tasarımı ve gündüz yanan LED farları ile Toyota’nın yeni tasarım anlayışının ürün gamındaki en güncel yansıması olan Yeni RAV4, daha büyük ve gösterişli bir duruşa sahip. Müşteri beklentilerine göre geliştirilen RAV4, yeni neslinde de temel değerleri olan güvenlik, çok yönlü ve kolay kullanım, üstün manevra kabiliyeti, yola hakim sürüş hissi ve her koşulda yol alabilme kabiliyetini korumaya devam ediyor. Dinamik ve güçlü bir dış görünüme sahip olan Yeni RAV4, sürücü odaklı ve yüksek kalite hissi sunan sofistike bir atmosfer, geniş iç mekan ve bagaj hacmi ile birlikte gelişmiş konfor ve yepyeni güvenlik donanımları sunuyor. Yeni RAV4 aynı zamanda, yeni sürüş pozisyonu, iyileştirilen ön ve arka süspansiyon sistemi, gelişmiş Elektrikli Direksiyon Sistemi, 4×4 sürüş Entegre Dinamik Sürüş Sistemi kapsamında sunulan yeni Sport modu ile her türlü yolda dengeli yol tutuş ile güvenli, çevik ve keyifli sürüş deneyimini garantiliyor.

Ergonomik ve fonksiyonel tasarım detayları Yeni RAV4’te

Yeni RAV4’ün uzunluğu bir önceki nesile göre 205 mm artarak 4570 mm’ye ulaştı. Genişliği 30 mm ve dingil mesafesi 100 mm arttığı halde Yeni RAV4, 10.6 metrelik dönüş çapı ile sınıf lideri manevra kabiliyeti sunuyor. Tavan yüksekliği 25 mm azaltılan Yeni RAV4’ün ‘Air Management’ tasarım yaklaşımıyla elde edilen 0.31 Cd aerodinamik katsayı ile ekonomik sürüş destekleniyor.

Yeni RAV4, sürücü odaklı kokpitiyle dikkat çekiyor. Sürücü koltuk arkası yüksekliği 30 mm artırılan ve oturma bölgesi uzunluğu 20 mm artırılan yeni RAV4’ün destekleri artırılarak ve gerliştirilerek daha konforlu bir yolculuk garantileniyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.