Yerli otomobil Avrupa’da şov yıldızı

_DSC5252Yerli otomobil Volkicar, Avrupalıların “Ölüm Dönüşü” ismini verdiği gösteride başrolde! Volkicar, 18 metre yüksekliğinde çelik konstrüksiyon üzerinde 360 derece dönerek yapılan gösteride, izleyenlerin yüreklerini ağızlarına getiriyor. Havada ters dönüp turuna devam eden Türk malı otomobil Volkicar’ı izleyenler ayakta alkışlıyor.

Önce Tükiye’de, ardından Türki cumhuriyetlerde, şimdi ise Avrupa’da otomobilseverleri ayağa kaldıran Volkicar, bu yeni gösterisi ile eğlence sektörü kulvarında da yeni bir çığır açıyor. Küçük yapısı ve sevimli tasarımı, eğlenceli ve kıvrak sürüş dinamikleri, güçlü ve ilgi uyandıran sesi ile Volkicar, şov dünyasının da tercih ettiği otomobil olmaya başladı.

Fizik kurallarını zorluyor
İtalya’nın Ravenna şehrindeki eğlence parkını yılda 1 milyon 600 bin kişi ziyaret ediyor. Volkicar’ın başrolde olduğu gösterinin 800 binden fazla otomobilsever tarafından izlenmesi bekleniyor. Otomobille yapılan gösteriler içinde oldukça zorlu kabul edilen şov, şimdilik sadece İtalya’da yapılıyor. Daha önce, Moldova, Türkmenistan, Azerbaycan, Lübnan ve Bulgaristan’a satışı yapılan ve yarışları düzenlenen Volkicar, bir süre önce İtalya’ya ihraç edilerek Avrupa’ya da ayak basmıştı. Avrupa’da ilk kez gerçekleştirilen “Ölüm Dönüşü” şovunda kullanılan Volkicar, fizik kurallarını zorluyor. Büyük ilgi gören gösteri sonunda izleyiciler Volkicar’ı dakikalarca ayakta alkışlıyor. İtalya’dan sonra Almanya ve İspanya’daki eğlence parklarında “Volkicar’la Ölüm Dönüşü” gösterisi yapılması için görüşmeler başladı.

SEQUENZA+COMPLETA

Volkan Işık: “Başka seçenek yok!”
Volkicar’ın tasarımcısı ve üreticisi Volkan Işık, gösteri ile ilgili şunları söyledi: “Bu riskli gösteride VOLKICAR’ın tercih edilmesinin başlıca sebepleri; sağlamlığı, güvenliği, hafif oluşu ve tabii ki küçük, sevimli ve ilgi çekici görüntüsü. Aslında bu özellikleri sağlayan başka da seçenek yok! Volkicar’ın gördüğü ilgi bizi gururlandırıyor.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.