Meslek eğitimli gençler yarıştı

Milli Eğitim Bakanlığı Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda 12 kategoride düzenlenen SkillsTürkiye Ulusal Beceri Yarışması’nın kategorileri arasında ‘otomotiv teknolojisi’ de yer aldı. 9-11 Haziran tarihleri arasında İstanbul Dünya Ticaret Merkezi 9. salonda yapılan yarışmada, 17-25 yaş arasındaki mesleki eğitim almış gençler yarıştı.

Alanlarında birinci olanların Türkiye’yi EuroSkills’te temsil etme hakkı kazandığı yarışmada, otomotiv teknolojisi alanında birinci olan Doğuş Otomotiv’den Selim Boztepe , Portekiz’in Lizbon kentinde 09-11 Aralık 2010’da yapılacak Avrupa Beceri Yarışmaları’nda (EuroSkills) Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı. Dereceye girenlerin madalyalarını Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’nun elinden aldı.

Dünya Uluslararası Beceri Yarışmaları ‘WorldSkills International’ ve Avrupa Beceri Tanıtım Organizasyonu ‘EuroSkills’in Türkiye temsilcisiSkillsTürkiye organizasyonu tarafından düzenlenen yarışma, Türkiye’de meslek eğitimi alan, alanında başarı gösteren ve Türkiye’yi WorldSkills ve EuroSkills yarışmalarında temsil edecek genç yetenekleri belirleme amacını taşıyor. Bu yıl ilki düzenlenen yarışma iki yılda bir gerçekleştirilecek.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.