Peugeot tüm yenilikleri 2011 Çukurova Otoshow’da

Göz Kamaştıran Peugeot Modelleri Adana’da
Fuarın yıldızı Peugeot’nun yeni modeli 508 olacak. Peugeot markasının orta üst segmentindeki yeni imajının ifadesi olan Yeni Peugeot 508, tasarımının her aşamasında ve her alanda kaliteli, yalın ve çarpıcı bir araç olarak tasarlandı. Bu imaj, yeni Nesil e-HDi teknolojisi, prestijli ve aerodinamik bir tasarım, üst düzey kalite, konfor ve eşsiz sürüş keyfi unsurlarıyla anlam kazanıyor.

Yeni 508, müşterilerin bütün duyularına hitap eden modern ve geleceğe yönelik bir tasarım olarak sunuluyor. Bu göz alıcı tasarım sedan (uzunluk 4.79 m) ve SW (uzunluk 4,81 m) olmak üzere iki farklı gövde tipi ile karşımıza çıkıyor.

Prestijin yeni simgesi Yeni Peugeot 508, sürücü ve yolculara sunduğu konfora katkıda bulunan yüksek teknolojik donanımlarla da asaletini sergiliyor. Versiyona göre opsiyon ya da standart olarak sunulan Navigasyon, Renkli Head-up Display ekranı, Dört bölgeli otomatik klima, Akıllı ışık sistemli aktif Xenon farlar, Sürüşe duyarlı yönlendirmeli farlar, Akıllı anahtar, Elektrikli park freni, Sürücü için elektrikli bel masajı, Yol bilgisayarı, JBL hi-fi ses sistemi vb. sistemler, 508’in özel karakterini daha da güçlendiriyor.
~
Ayrıca Yeni Peugeot 508, Marka için e-HDi teknolojisi ile yeni nesil STOP & START sisteminin ilk kez kullanıldığı model oldu. Aynı zamanda hızlı, işlevsel ve sessiz çalışan e-HDi ile şehir içinde %15’e varan yakıt tüketimi ve CO2 salım kontrolü sağlanıyor.

Kalite, Yeni Peugeot 508’in oluşumunda temel unsur oldu. Mümkün olan en uzun süre “yeni” kalacak bir araca sahip olma isteği ve maksimum dayanıklılık arayışı ile yönlendirilen teknik tercihler, yolcular için son derece konforlu ve prestijli bir iç mekan, iç ve dış tasarımda üst düzey işçilik ve üretim kalitesi, lansman öncesi reel koşullarda 2 milyon kilometrelik sürüş testinin gerçekleştirilmesi gibi her kademede yüksek standartlardaki kaliteye ulaşmak için araştırma ve çalışmalar yapıldı.

Yeni Peugeot 508 ile üretim kalitesi anlamında yeni bir etabın aşılması amaçlandı. Bu politika ile arzulanan direkt sonuçlardan biri « toplam otomobil sahipliği maliyetinin » düşürülmesidir. Bu ise bu segmente dahil bir aracın satın alınmasında özellikle kurumsal filolar açısından belirleyici bir faktör oluşturuyor.

Sıradışı bir heyecan Peugeot RCZ
RCZ, özgün ve yenilikçi tarzı, özel iç mekânı, sürüş keyfi, dinamik ve çevreci motor seçenekleri ile 200 yıllık tarihinden güç alan Peugeot markasını daha fazla tutku ve heyecan dolu bir geleceğe doğru taşıyor.

Peugeot RCZ 2+2 Sportif Coupe, zor beğenen, bilinçli, farklılaşma arayışında olan ve ilk görüşte tutulmaya, baştan çıkarılmaya hazır bir müşteri kitlesine yönelik sıra dışı özel bir araç olarak tasarlandı. RCZ ismi, aracın Peugeot ürün gamındaki tek ve benzersiz konumunu simgeliyor. RCZ, isminin ortasında sıfır ya da çift sıfır kullanılmayan ilk Peugeot binek modeli oldu. Tasarımıyla Peugeot’nun « Yeni Marka Dünyası »nı yansıtan RCZ, markanın yeniden tasarlanan logosunu karoserisinin üzerinde gururla taşıyor.
~
Peugeot RCZ Euro 5 standartlarına sahip olan 2 farklı motor seçeneği ile sunuluyor. Otomatik vites seçeneğine sahip 1.6 THP motor, 156 hp güç ve 240 Nm tork üretiyor. Peugeot RCZ’in diğer motor seçeneği 6 ileri manuel vites kutusu ile sunulan 200 hp gücündeki 1.6 THP motor 275 Nm tork üretiyor.

Peugeot, 5008 ile monospace dünyasına yepyeni bir yorum getiriyor. Peugeot’nun yeni marka kimliğini vurgulayan değerleri benimseyen bu yeni model, bu segmentten beklenen tüm ayrıcalıklı özellikleri mükemmel yol tutuşundan ödün vermeden en üst seviyede sunuyor ve sürüş konforu ile güvenlik konusunda en ileri teknolojileri içeriyor. Peugeot 5008 bu şekilde monospace pazarında yeni referansları belirleme hedefinde olduğunu ortaya koyuyor. 7 koltuklu Peugeot 5008, zengin donanım seviyesi, Video Paketi ve çevre dostu motor seçeneği ile dikkat çekiyor. Peugeot 5008, head up ekranı, güvenli takip mesafesi kontrol sistemi, üç sırayı da kapsayan kafa/perde hava yastığı, daha fazla bağlantı olanağı, rampada kalkış destek fonksiyonlu otomatik elektrikli park fren sistemi, her koltuk için kemer ikaz ışıkları, düşük lastik basıncı sensörü gibi donanımlarla farklılaşıyor.

Kompakt ve geniş hacimli bir crossover olan Peugeot 3008, sadece Peugeot ürün gamı içerisinde değil, mevcut otomobil pazarinda yeni ve yenilikçi bir ürün arzı oluşturuyor. Peugeot 3008 modern, pratik ve sürüş keyfi yüksek bir araç arayışında olan müşterilere orijinal çözümlerle birlikte, en üst seviyede çok amaçlı kullanım olanağı sunuyor.

Markanın tasarımcıları ve mühendisleri tarafından çevre dostu bir otomobil üretmek amacıyla mevcut bütün teknolojilerin kullanıldığı Peugeot 308 kalite, dayanıklılık ve mükemmelliğe işaret ediyor.
~
Coupe cabriolet pazarında lider olan Peugeot’nun özgün karakterli, güçlü, güvenli ve dinamik modeli 308 CC otomobil severlerle buluşuyor.
Peugeot 207, markanın 200 yıllık tecrübesiyle ortaya koyduğu kaliteyi gözler önüne seriyor. Peugeot 207 hem yüksek donanım seviyesiyle konforu arttırıyor, hem de benzersiz bir güvenlik seviyesi sunuyor. Dinamizm, kullanım zevki ve aynı zamanda düşük yakıt tüketimi ile çevre bilinci gibi olgularla öne çıkan 207, aynı zamanda avantajlı fiyatları ile de B hatchback sınıfında tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Binek araçta olduğu kadar hafif ticari araçta da iddialı olan ve 2010 yılında Hafif Ticari Araç pazarında en çok tercih edilen 3. marka olan Peugeot, bunu fuar standında sergilediği hafif ticari araçlarıyla da kanıtlıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.