Nissan
Nissan, Juke Nismo ile 2013 Yılında Ezber Bozacak

İstanbul, 02 Kasım 2012 /Şirket Haberleri/ — Nissan Türkiye, 2-11 Kasım 2012 tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenecek olan 14’üncü Uluslararası Otomobil Fuarı İstanbul Autoshow 2012’de Juke Nismo modelinin Türkiye lansmanını gerçekleştirdi. Türkiye’de satışa sunduğu 6 modelini ve modellerin versiyonlarını fuarda sergileyen Nissan Türkiye, fuara özel 0 faiz kampanyası ve ÖTV farkı yansıtılmayan fiyatlarıyla ziyaretçilerini salon 2’de ağırlayacak. Nissan Türkiye standında fuar boyunca Navara, Note, X- Trail ile birlikte jenerik modeller arasında yer alan Micra Ailesi’nden Puzzle ve Platinum; Juke Ailesi’nden Nismo, Shiro; Qashqai Ailesi’nden Yeni 1.6 dci Platinum, Sport, Sky ve +2 versiyonları yer alacak.

Yeni model ve versiyonlarını basın toplantısıyla tanıtan Nissan Türkiye ayrıca bir değerlendirme toplantısı da gerçekleştirdi. Nissan Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İlkim Sancaktaroğlu ve Nissan Türkiye Pazarlama Müdürü Mehmet Akın sözcülüğünde gerçekleşen basın toplantısında sektör ve marka değerlendirmesi yapıldı. Değerlendirmeyi yapan İlkim Sancaktaroğlu öncelikle sektörü ele alarak, yıl sonu satış sonuçları öngörülerinin 760 bin olduğunu, 2012 pazarının 2011’e göre yüzde 12 gerilemiş olacağını ancak Avrupa’daki daralmayla karşılaştırıldığında Türkiye’nin daha iyi bir performans sergilediğini belirtti. Mevcut gelişmeler ve koşullarla 2013 yılı pazar tahminlerinin belirsizliğini koruduğunu söyleyen Sancaktaroğlu, Nissan markasındaki gelişmeleri de aktardı.

‘Performansımızı son 3 yılda 2 katına çıkarmış olacağız’

Nissan Türkiye olarak son yıllarda gösterilen performansla Türkiye’nin Nissan için daha stratejik hale geldiğini belirten İlkim Sancaktaroğlu sözlerine şöyle devam etti: ‘Bildiğiniz üzere Nissan, Avrupa’da 26 modelle rekabet ederken, biz Türkiye’de ancak 7 modelle rekabet edebiliyoruz. Türkiye’de binek ve hafif ticari dahil toplam pazarın yüzde 20’sine hitap ediyoruz. Tüm bu kısıtlı imkanlara rağmen son yıllarda önemli bir performans göstererek 2012 için hedeflediğimiz toplamda yüzde 2,65, binekte ise yüzde 3,7 pazar payıyla performansımızı son 3 yılda 2 katına çıkarmış olacağız.’

Nissan Türkiye’nin son dört yıldır arka arkaya pazardan daha fazla büyüyerek binek araç pazarının en çok satan 10 markasından biri olduğunu belirten İlkim Sancaktaroğlu ayrıca, ‘Nissan içerisinde Avrupa’da en çok araç satan 7’inci pazar olurken, bağımsız pazarlarda ise artık 1’inci sıradayız. Yılın son iki ayında da kampanyalarımıza devam edeceğiz. Özellikle Autoshow’a özel ÖTV farkı kampanyamızı ve 0 faizli kredi kampanyamızı devam ettiriyoruz. Biz ayağımızı gazdan çekmek istemiyoruz. Nissan’ın Yenilik ve Heyecan Konseptini hayata geçirdiğimiz 2012 yılını önemli bir başarıyla kapatmak istiyoruz. Bunun için de fuara özel ÖTV farkı almayacağız, üstelik yüzde 0’dan başlayan kredi seçenekleriyle de tüketicilerin alımlarını kolaylaştırmak istiyoruz’ şeklinde konuştu.

Nissan’ın global pazarda da büyümeye devam ettiğini belirten Sancaktaroğlu, 2012 Nisan – Eylül döneminde Nissan’ın gerçekleştirdiği 2 milyon 407 bin 148 adetlik satışla geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 7,6 büyüme gösterdiğini ve Nissan Türkiye olarak da bu büyümenin bir parçası olmaya devam edeceklerini söyledi.

Toplam Crossover Satışlarının 3’te 1’i Nissan’dan

Nissan Türkiye İstanbul Autoshow’da, öncülük ettiği kompakt crossover segmentine yeni bir soluk getirecek. Yeni modeli tanıtan Nissan Türkiye Pazarlama Müdürü Mehmet Akın, Juke Nismo’nun Nissan’ın ezber bozan marka kimliğinin yansıması olduğunu belirtirken; ‘2010 yılında Juke modeliyle ezberleri bozduk, Compact Crossover segmentine öncülük ettik. Şu an crossover segmentindeki toplam satışlardan üçte biri Nissan modellerine ait diyebiliriz. Ezber bozmak ve oyunun kuralını değiştirmek Nissan’ın DNA’sında var. Nissan yine ezberleri bozacak. Juke Nismo ile Compact Crossover segmentinde performansın ve oyunun kurallarını yeniden belirleyecek. Türkiye’de satışa sunacağımız 2013 yılının 2’inci çeyreğinde bu değişime birlikte tanıklık edeceğiz’ şeklinde konuştu.

Autoshow’a özel fotoğraflı Juke

Nissan Türkiye, Autoshow için düzenlediği Facebook kampanyasıyla sayfa takipçilerinin fotoğraflarını taşıyan Juke tasarladı. Nissan Türkiye’nin Facebook sayfasından başlatılan kampanyayla Juke üzerinde fotoğrafının yer almasını isteyenlerin seçtikleri fotoğraflar Autoshow’daki aracın üzerinde özel baskıyla yer aldı.

Nismo, Nissan’ın en başarılı yarış otomobilleriyle aynı DNA’ya sahip

Nismo adının Nissan Motorsports’dan geldiğini belirten Mehmet Akın, Nismo’nun Nissan’ın Japonya’daki motor sporları departmanı tarafından geliştirildiğini söyledi. Spor odaklı kullanım, performans ve heyecanın yanı sıra farklı bir tasarım ve bireysellik seçeneklerini sunan Juke Nismo, standart Juke modelinin radikal tasarımını Nismo’nun motor sporları alanındaki uzmanlığından esinlenerek gerçekleştirilen sportif performans artırımıyla birleştiriyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.