Stationların kralı

İLK İZLENİMLER
(+) Sarsıntısız çalışan motor; yüksek konfor; atak otomatik şanzıman; başarılı sürüş özellikleri; premium kalite
(-) Zemindeki bozuklukları takip etme eğilimi gösteren lastikler; biraz sentetik kalan direksiyon hissi; yüksek fiyatlar

NELER YENİ?
Aşırı beslemeli 6 silindirli motor 535i’yi günümüzün en güçlü stationı haline getiriyor. Model adındaki rakamlar yanıltıcı, çünkü motorun hacmi sadece (!) 3 litre. Ancak 306 HP’lik güç gerçekten etkileyici.

SÜRÜŞ ÖZELLİKLERİ
Daha fazlası zor! En azından şimdilik durum böyle. Daha güçlüsü piyasaya çıkana kadar 535i, BMW station dünyasının kralı. Otomobilin özellikleri de krala yakışır tarzda: Güçlü, sessiz ve neredeyse her alanda üstün. Motorun ürettiği güç, 6 silindirli değil de bir V8’e sahipmişsiniz hissi uyandırıyor. Ayrıca 8 ileri oranlı otomatik şanzımanla da mükemmel bir uyum içinde çalışıyor. Sportif ana ayarları tam olması gerektiği gibi yapılmış olmasına rağmen, konfordanda ödün vermiyor. Ancak eleştirilebilecek bir zayıflığı var: BMW direksiyonları eskiden daha direkt bir his bırakıyordu.

SONUÇ
Hızlı ve başarılı bir station. Ancak gerçekten pahalı bir lifestyle otomobili.  Eğer yeterince paranız varsa ve güçlü bir station arıyorsanız birinci seçenek olacaktır. 528i (258 HP) çok daha zayıf olmamasına rağmen Almanya fiyatı neredeyse 5 bin Euro daha ucuz.

TEKNİK VERİLER
Önde uzunlamasına yerleştirilmiş sıralı 6 silindirli motor; turbo besleme; motor hacmi: 2979 cc; maksimumgüç: 306 HP-5800 d/d; maksimumtork: 400 Nm-1200 d/d; 8 ileri otomatik şanzıman; 0-100 km/s: 6.1 sn; maksimum hız: 250 km/s; tüketim: 8.5lt/100 km; CO2 emisyonları: 197 gr/km


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.