Opel ADAM’a “Red Dot Design” Ödülü

Product Design 2013” ödülü kazanan ADAM Avrupa genelinde şimdiden 30 binin üzerinde şipariş aldı. Opel’in yeni üyesi, uzmanlara göre “estetik formu ve sürdürülebilir trendleri” ile ilgi çekmekte. Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik “Opel’in pazara sunduğu yeni otomobiller ile son yıllarda ‘red dot tasarım ödülü’ kazanma geleneğini sürdürdüklerini ve yenilikçi duruşlarını güçlü şekilde gösterdiklerini belirtti. Ayrıca ADAM ve Mokka modelleri ile daha önce yer almadıkları segmentlerede ulaşarak her zevke uygun tasarımlar sunduklarını dile getirdi.”

Bu yıl, “Red Dot Design” ödülü değerlendirmelerinde; 19 Kategori, 4,662 ürün, 54 ülke ve 1,865 şirket katılım gösterdi. Ödül 1 Eylül 2013’te Essen Aalto Tiyatrosu’nda basından,politikadan ve medyadan 1200’ün üzerinde uluslararası davetlinin katılımı ile yapılacak olan “Red Dot” galasında sunulacak. Ödülün kökeni bugün dünyada en bilinen ve en geniş dizayn yarışması. Günümüzdeki en geniş ve prestijli tasarım yarışmalarından birisi olan ödülün kökleri 1995 yılına kadar uzanıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Opel ADAM’a “Red Dot Design” Ödülü

“Otomobil ve nakliye” katogorisinde “Product Design 2013” ödülü kazanan ADAM şimdiden 30 binin üzerinde şipariş aldı. Opel’in yeni üyesi, uzmanlara göre “estetik formu ve sürdürülebilir trendleri” ile ilgi çekmekte. Opel dış tasarımcısı Niel Loeb yeni yaşam tarzı aracımız ile birlikte, duraksız bir şekilde son yıllardaki ‘red dot tasarım ödülü’ geleneğini sürdürdüklerini ve yenilikçi duruşlarını güçlü şekilde gösterdiklerini belirtti ayrıca ADAM ile birlikte, her binek aracı segmentinde, her zevke uygun tasarımlar sunabildiklerini de sözleri arasında dile getirdi.

Bu yıl, önceki “Red Dot Design” ödülüne göre daha fazla aday mevcuttu. 19 Kategoride 4,662 ürünü 54 ülkeden 1,865 şirket ve tasarımcı uzman juriye tasarımlarını sundu. Ödül 1 Eylül 2013’te Essen Aalto Tiyatrosu’nda basından,politikadan ve medyadan 1200’ün üzerinde uluslararası davetlinin katılımı ile yapılacak olan “Red Dot” galasında sunulacak. Ödülün kökeni bugün dünyada en bilinen ve en geniş dizayn yarışması. Günümüzdeki en geniş ve prestijli tasarım yarışmalarından birisi olan ödülün kökleri 1995 yılına kadar uzanıyor.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.