Toyota’da çocuklar emin ellerde

Güvenliğe önem veren Toyota geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın otomobil içerisinde yaşamını güvenlik altına almak için çocuklara özel bir kampanya başlattı. Toyota Plazalarda satışa sunulan üç farklı çocuk güvenlik koltuğu modelinde de indirim yapan Toyota ayrıca Worldcard’a 6 taksit imkanı da sunuyor.

1 Haziran 2010 tarihi itibariyle yasal zorunluluk
Karayolları Trafik Kanununda yapılan değişiklikle 1 Haziran 2010 tarihi itibariyle çocuk bağlama sistemleri araçlarda zorunlu hale getirildi. Buna göre otomobil, arazi tipi otomobil, kamyonet, kamyon sınıfı araçlarda 135 cm’den kısa, 36 kg’ın altındaki çocukların taşınması sırasında çocuk koltuğu sistemleri kullanılması zorunlu hale geldi.

Yüzde 15 indirim ve Worldcard’a 6 taksit
İnsan hayatına ve çocuklara değer veren Toyota bu nedenle çocuklara en güvenli seyahat imkanını tanımak üzere Toyota için özel olarak üretilmiş olan çocuk güvenlik koltuğu ürünlerinde yüzde 15 indirim yaptı. Üstelik Worldcard’a 6 taksit imkanı da var.

Farklı yaş gruplarına hitap eden üç model
Toyota için özel olarak üretilerek Toyota Plazalarda satışa sunulan 3 farklı model sayesinde her çocuk için uygun bir çocuk güvenlik koltuğu seçilebiliyor. ~Doğumdan itibaren 15 aylığa (13 kg) kadar bebekler için ideal olan Baby Safe Plus derin yapısı ve yüksek yan kanalarıyla küçük bebekler için bile koruma sağlıyor. 9 ay ile 4 yaş (9-18 kg) arası çocuklar için ideal olan Duo Plus Isofix ekstra yan kanalarıyla darbelere karşı koruma sağlar, Isofix sistemi ile araca daha kolay ve güvenli sabitlenir ve Pivot Link sistemiyle çocuğun kaza anında öne doğru olan hareketini azaltarak ekstra koruma sağlar. 4 ile 12 yaş (15-36 kg) arasında çocuklar için ideal olan Kid çocuk güvenlik koltuğu ise ekstra yüksek oturma kısmı ve ayarlanabilir arkalığı sayesinde emniyet kemerini en doğru şekilde konumlandırma imkanı verir ve yükseklik ayarlı kafa kısmıyla büyümekte olan çocuklara göre kolayca ayarlanabilir.

Not: Basın bülteninden
derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.