Volvo Cars, Sensus Connected Touch ile birlikte

Volvo’nun yeni dijital müzik teknolojisi hem ses hem de dokunma yoluyla etkinleştirilebiliyor. Bağlantı, otomobile monte edilmiş bir 3G/4G aparatı ya da sürücünün cep telefonu üstünden yapılıyor ve internet üzerinden canlı müzik dinleme olanağı tanıyor. Sadece adını söyleyerek istediğiniz parçayı bulabileceğiniz sistem, Sensus Connected Touch’a bağlı bütün müzik kaynaklarında çalışıyor. Böylece, sürücünün yola odaklanma kapasitesi de artırılmış oluyor. Teknolojinin ulaştığı son nokta olarak kabul edilen kızılötesi ışın taramalı 7 inçlik dokunmatik ekran, dünyada bir ilk olarak eldiven giyildiğinde dahi kullanılabiliyor.

Bu yeni teknoloji, müşterilerin otomobilde daha fazla müzik seçeneği isteklerine iyi bir yanıt olduğu gibi Volvo’nun temel güvenlik değerleri ile de oldukça iyi örtüşüyor.

Sürücüler artık direksiyon simidi ya da orta konsoldaki kontroller üzerinden müzik sistemine erişmek adına gözlerini yoldan ayırmak ya da ellerini direksiyondan kaldırmak zorunda kalmayacak. Dünyanın her yerinden binlerce radyo istasyonuna erişim imkânı tanıyan yeni sistem, sürüş esnasında oldukça güvenli ve rahat bir kullanım sunuyor.

Volvo’nun yeni sistemi, Android teknolojisini temel alıyor ve düzenli olarak güncelleme yapabilmeye de olanak tanıyor. Sensus Connected Touch üzerinden kullanılabilen Google haritalar, TuneIn ve iGO navigasyon gibi diğer ugulamalar için de yeni fonksiyonlar ve güncellemeler için bir uygulama mağazası bulunuyor.

Cep telefonu ve Sensus Connected Touch arasındaki internet verisi aynı zamanda Wi-Fi üzerinden transfer edilebiliyor. Wi-Fi ağı, 3G/4G aparatı kullanıldığında otomobildeki herkesle paylaşılabiliyor.

Sensus, Volvo’nun tüm HMI (Human Machine Interface) fonksiyonları ve tamamen yeni Sensus Connected Touch eklentisi için kullandığı isim. Mayıs ayından itibaren tüm yeni Volvo’larda (V40, V40 Cross Country, S60, V60, XC60, V70, XC70 ve S80) kullanılmaya başlayacak sistem, 2011 model yılından geçerli olmak üzere kullanılmış otomobillere de uyarlanabilecek.

Not: Basın bülteninden derlemedir.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.